Connect with Us

“Nuk e doja foshnjën, mora vendimin e duhur”/ Aktorja e famshme trondit fansat

Kryesore Show Biz

“Nuk e doja foshnjën, mora vendimin e duhur”/ Aktorja e famshme trondit fansat

Publikuar

-

Aktorja e njohur, Jameela Jamil ka zbuluar një sekret nga jeta e saj që i ka shokuar të gjithë. Ajo ka treguar se në moshë të re ajo ka abortuar një fëmijë dhe se ky ka qenë vendimi më i mirë që ka marrë.

Gjithashtu Jameela ka kritikuar Gjeorgjinë për ndalimin e abortit, pasi javën e kaluar u bë shteti i katërt këtë vit që ndalon abortin nëse gruaja është 6-javëshe shtatzënë.

Në një postim në “Twitter”, aktorja 33-vjeçare e quajti çnjerëzore vendimin dhe sipas saj, demonstron hapur një urrejtje ndaj grave.

“Ky ligj kundër abortit në Gjeorgji është aq tronditës, çnjerëzor dhe demonstrues i një urrejtjeje ndaj grave, një shpërfillje për të drejtat, organet tona, shëndetin tonë mendor dhe në thelb një dënim për viktimat e përdhunimit, duke i detyruar të mbajnë fëmijën e përdhunuesit të tyre”, shkroi ajo.

“Bëra një abort kur isha e re dhe ishte vendimi më i mirë që kam marrë ndonjëherë. Për të dy, mua dhe foshnjën që nuk e doja dhe nuk isha gati emocionalisht, psikologjikisht dhe financiarisht”, përfundon Jameela.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: