Connect with Us

Nuk do të funksionojë si më parë/Google ndërpret mbështetjen me këtë kompani celularesh

Life Style

Nuk do të funksionojë si më parë/Google ndërpret mbështetjen me këtë kompani celularesh

Publikuar

-

“Ne jemi në përputhje me rendin dhe shqyrtimin e implikimeve. Për përdoruesit e shërbimeve tona, Google Play dhe mbrojtjet e sigurisë nga Google Play Protect do të vazhdojnë të funksionojnë në telefonat celulare Huawei”. Këtë ka thënë zëdhënësi i kompanisë Google i cili ka paralajmëruar bllokimin e firmës kineze të komunikimeve Huawei nga përdorimi i aplikacioneve ‘vitale’ si Gmail dhe YouTube në gamën e saj të telefonave të mençur.

Ata që do të preken më së shumti do të jenë celularët e rinj të lëshuar nga kompania dhe BBC njoftoi se masa vjen pasi administrata Trump goditi kompanitë e teknologjisë kineze dhe e shtoi gjigantin e telekomunikacionit në një listë të bizneseve që firmat amerikane nuk mund të tregtojnë nëse nuk kanë licencë, dhe kjo i ka zemeruar perdoruesit e Huawei.

Njëlloj si Samsung apo LG edhe smarfonët Huawei funksionojnë me anë të sistemit të operimit Android dhe mesa duket këta të fundit tashmë janë në telashe.

 

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Babai i vendos një kusht Asusë për Ojkyn, ja ç’do ndodhë sot në “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ojky pëson sërish një paralizë të dorës. Ajo nuk arrin dot të lëvizë dorën teksa është ngritur në mësim dhe kërkon leje. Ojky fshihet në tualet dhe i jep forca vetes. Mësuesja bëhet merak për Ojkynë. Ojky e gënjen mësuesen dhe nuk i tregon që është sëmurë. Xhemal përpiqet të bindë Asunë të flasë me […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Dashuria dhe Financat/ Horoskopi për ditën e sotme sipas astrologes së famshme Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Dielli është në sektorin e financave të njerëzve të tjerë, kështu që mbani sytë hapur për të ardhura nga burimet e jashtme, siç janë grantet, huatë ose ndihma financiare. Demi Teksa Dielli shkëlqen duke iu bashkuar Venusit në Akrep , të gjithë parnterët tuaj një e nga një do të qëndrojnë për të përfituar […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Tre karakteristika për çdo shenjë të horoskopit/ Zbuloni cilat janë defektet dhe cilësitë tuaja

Publikuar

-

Nga

Dashi 1-Në jetë gjithmonë bëni atë që dëshironi pa u kujdesur shumë për mendimin e atyre që janë përreth jush 2-Thoni atë që mendoni dhe veproni në përputhje me rrethanat. 3-Nga impulsiviteti, që jeni, shpesh veproni pa menduar, duke rrezikuar të gjendeni në situata më të mëdha se ato që mund të përballoni. Demi 1-gjëja […]

LEXO TE PLOTE