Connect with Us

Nuk do të funksionojë si më parë/Google ndërpret mbështetjen me këtë kompani celularesh

Life Style

Nuk do të funksionojë si më parë/Google ndërpret mbështetjen me këtë kompani celularesh

Publikuar

-

“Ne jemi në përputhje me rendin dhe shqyrtimin e implikimeve. Për përdoruesit e shërbimeve tona, Google Play dhe mbrojtjet e sigurisë nga Google Play Protect do të vazhdojnë të funksionojnë në telefonat celulare Huawei”. Këtë ka thënë zëdhënësi i kompanisë Google i cili ka paralajmëruar bllokimin e firmës kineze të komunikimeve Huawei nga përdorimi i aplikacioneve ‘vitale’ si Gmail dhe YouTube në gamën e saj të telefonave të mençur.

Ata që do të preken më së shumti do të jenë celularët e rinj të lëshuar nga kompania dhe BBC njoftoi se masa vjen pasi administrata Trump goditi kompanitë e teknologjisë kineze dhe e shtoi gjigantin e telekomunikacionit në një listë të bizneseve që firmat amerikane nuk mund të tregtojnë nëse nuk kanë licencë, dhe kjo i ka zemeruar perdoruesit e Huawei.

Njëlloj si Samsung apo LG edhe smarfonët Huawei funksionojnë me anë të sistemit të operimit Android dhe mesa duket këta të fundit tashmë janë në telashe.

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: