Connect with Us

Mund të bëheni të pasur/Libri i rrallë i “Harry Potter” në ankand me shumën marramendëse

Kuriozitete

Mund të bëheni të pasur/Libri i rrallë i “Harry Potter” në ankand me shumën marramendëse

Publikuar

-

A i mbani mend librat e Harry Poter të autores së famshme JK Rowling, të cilët ishin të preferuarit e fëmijërisë tuaj? Së fundmi botimi i rrallë i këtij libri pritet që të dalë në ankand të enjten dhe përshkruhet si “botim i parë, shtypja e parë’ dhe pritet të shitet diku mes 20,000 dhe 30,000 paund.

Kështu, ky libër ka vetëm një nga 500 kopje. Nëse në linjën e printimit keni numrat 10987654321 dhe shkruhet ‘Joanne Rowling‘ (në vend të JK Rowling) në faqen e titullit atëherë ju keni mund të jeni në zotërim të një botimi të parë.

Dy vjet më parë, një tjetër libër nga e njëjta shtypshkronje u shit për 60.000 funte.

Burimi:http://www.ladbible.com/news/uk-rare-harry-potter-book-expected-to-sell-for-30000-20190521

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza për australianët pas zjarreve/ Zbulohet sistemi antik ujor më i hershëm se piramidat

Publikuar

-

Nga

Një sistem ujor më antik se piramidat  është gjendur nga zjarret në Australi. Kanale të gjera uji të ndërtuara nga australianë autoktonë mijëra vjet më parë për të siguruar ushqim janë zbuluar pasi zjarret dogjën bimët në shtetin Victoria . Peisazhi Kulturor Budj Bim, i përbërë nga kanale dhe diga të ndërtuara nga shkëmbinj vullkanikë, […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE