Connect with Us

Çfarë do të ndodhë me ju? Zbuloni kuptimin e vijave në dorën tuaj

Life Style

Çfarë do të ndodhë me ju? Zbuloni kuptimin e vijave në dorën tuaj

Publikuar

-

Këto këshilla mund të mbajnë çelësin për të parashikuar jetën tuaj.

Linja e Zemrës: Kjo linjë ka gjithçka që ka të bëjë me jetën tuaj të dashurisë. Një linjë e shkurtër tregon se nuk jeni një person që i kushtoni shumë rëndësi dashurisë. Një linjë e gjatë me onde nënkupton se jeni njerëz të qetë në rrjedhshmërinë e marrëdhënieve dhe i trajtoni ato mirë. Një vijë e drejtë e zemrës thotë se ata i afrohen dashurisë me logjikë dhe racionalizmin, dhe një vijë zemre e lakuar do të thotë se do të jeni shumë të dashuruar!

Linja e kokës: Linja e kokës lidhet me mendjen tuaj dhe përfaqëson inteligjencën që keni. Një vijë e shkurtër e kokës mund të thotë se njeriu është më shumë fizik sesa inteligjent, duke preferuar të ushtrojë energji me trupin dhe jo me mendjen. Një linjë e gjatë dhe e qëndrueshme e kokës tregon një njeri mendimtar filozofik dhe të qartë. Nëse linja e kokës është e valëzuar, kjo mund të nënkuptojë se keni vështirësi në përqendrim dhe një vijë e drejtë e kokës është një çelës që jeni realist për jetën.

Linja e Jetës: Kjo linjë e famshme njihet shpesh si “vija e fatit”. Por me gjithë qëndrueshmërinë e besimit, vija e jetës nuk tregon se sa kohë do të jetoni! Përkundrazi, ajo përfaqëson karakterin tuaj dhe ngjarjet kryesore të jetës. Një linjë e gjatë dhe e thellë nënkupton se ju jeni të fortë dhe jeni të sigurtë për veten, ndërsa një më e shkurtër mund të tregojë se ju jeni lehtësisht të ndikueshëm nga të tjerët. Mos u shqetësoni nëse ka një pushim në vijën e jetës, kjo nuk do të thotë vdekje! Përkundrazi, tregon një ndryshim të madh në jetë.

Linja e fatit: Nëse linja juaj e fatit është e thellë, kjo mund të nënkuptojë që jeta juaj ndikohet shumë nga fati. Ndërsa nëse është e cekët ju do të merrni vendime të vetëdijshme për të mos lejuar “fatin” të sundojë. Nëse ka shumë hapa në vijën tuaj të fatit, do të thotë që do të përjetoni shumë ndryshime në jetën tuaj!

Linjat e Udhëtimit: Linjat e udhëtimit konsiderohen si linja “të vogla” dhe në bazë të thellësisë dhe gjatësisë së tyre mund të tregojnë dëshirën tuaj për të vizituar vende të huaja (aq më të thella dhe më të gjata janë më e theksuar dëshira). Një linjë udhëtimi që ndërthuret me një vijë të jetës mund të tregojë se do të bëni një udhëtim të bazuar në shëndetin tuaj ose që gjendja juaj fizike mund të ndikohet nga udhëtimet./Burimi:Revista Psikologjia

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: