Connect with Us

Çaji jeshil/Zbuloni disa nga vetitë çudibërëse që sjell në trupin e njeriut

Life Style

Çaji jeshil/Zbuloni disa nga vetitë çudibërëse që sjell në trupin e njeriut

Publikuar

-

Vetitë e cajrave të ndryshëm kanë shumë benefite dhe mjekët i rekomandojnë t’i pini në varësi të sëmundjeve që keni. Por ai që rekomandohet më shumë është caji jeshil i cili sjell shumë benefite për trupin e njeriut.

Sipas disa studimeve është kuptuar se ata që pinë çaji jeshil kishin më të reduktuar nivelin e sheqerit në gjak dhe të insulinës dhe gjithashtu përmban  një antioksidant të njohur si EGCG, i cili mbron trurin, sistemin nervor dhe zemrën dhe eshte i dobishem kunder diabetit.

Kjo lloj pije përmban një dozë kafeine, e cila ndihmon në zgjimin në mëngjes. Çaji jeshil mund të jetë një zëvendësues shumë i mirë i kafes në mëngjes.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: