Connect with Us

Dhimbja e kokës është e padurueshme? Zbuloni si mund ta “shëroni” me disa mënyra natyrale

Life Style

Dhimbja e kokës është e padurueshme? Zbuloni si mund ta “shëroni” me disa mënyra natyrale

Publikuar

-

dhimbje koke

Për disa njerëz dhimbja e kokës kthehet në diçka të padurueshme për ta dhe drejtohen menjëherë tek mjeku për të marrë medikamente.

Por ekzistojnë edhe disa mënyra të tjera ku dhimbjen e kokes mund ta pushoni me mënyra natyrale.

Një ndër to është përdorimi i xhinxherit, i cili ndikon në reduktimin e inflamacionit të enëve të gjakut në kokë, duke bërë kështu që dhimbja e kokë të lehtësohet.

Gjithashtu edhe lëngu i mentes është një tjetër përbërës që çon në shërimin e dhimbjes së kokës. Një tjetër ndikues është edhe aroma e vajit të lavandës që çon në përmirësimin e simptomave të migrenës.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

2 shenjat më të paparashikueshme të Zodiakut/ Zbuloni se si janë në një marrëdhënie dashurie

Publikuar

-

Nga

Luani Një Luan do të jetë larg nga të qenit një individ i matur ose stoik. Ata janë të besimit se ata gjithmonë duhet të jenë të gatshëm të jenë të hapur dhe shprehës për ndjenjat dhe emocionet e tyre në jetë. Kjo është arsyeja pse është absolutisht thelbësore që ata të përfundojnë me dikë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E habitshme/ 3 përfitimet që sjell prekja në shëndetin tonë

Publikuar

-

Nga

Mund të shkaktojë mendim dhe besim pozitiv. Oksitocina është një hormon i vërtetë “ndjehem mirë” që nxitet kur jeni në një përqafim me dikë. Ajo që bën ky hormon është se ndihmon në përmirësimin e gjendjes shpirtërore. Dhe kur kjo të ndodhë, ju thjesht priren të keni një perspektivë më optimiste për jetën. Gjithashtu, kjo […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Katër shenjat më të fuqishme të zodiakut/ Ja forcat e fshehura tek to dhe disa fakte që nuk i dinit

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi është plot energji dhe ka një personalitet jashtëzakonisht aventuresk. Ata mund të kalojnë “malet” e jetës dhe janë veçanërisht të guximshëm . Sidoqoftë, personaliteti i tyre  gjithashtu mund t’i bëjë ata kokëfortë, dhe shpirti i tyre rebel mund t’i bëjë ata impulsivë.Dashi pëlqen të luajë role udhëheqëse dhe kur nuk munden, mund të jenë pak […]

LEXO TE PLOTE