Connect with Us

“Mashtruese”/ Miliarderja më e re në botë akuzohet nga njerëzit për linjën e saj të bukurisë

Kryesore Show Biz

“Mashtruese”/ Miliarderja më e re në botë akuzohet nga njerëzit për linjën e saj të bukurisë

Publikuar

-

Miliarderja më e re në botë, Kylie Jenner para pak ditësh hodhi në treg një linjë produktesh kujdesi për lëkurën, por që nga fillimi Kylie Skin u kritikua shumë nga njerëzit.

Fillimisht, pasi skrabi i Kylie-t kishte si përbërës kryesorë lëvozhgat e arrës, që për dermatologët konsiderohen tepër të forta dhe mund ta lëndojnë lëkurën.

Kurse tani, të gjithë i janë vënë kundër pas një videoje tutorial, ku Kylie tregon se po përdor larësin e fytyrës së linjës së saj por në fakt, larjan nuk zgjat aspesë sekonda. Kur e fshin fytyrën me peshqir, në të dallohen shenjat e fondatinës që ka mbetur për shkak se nuk është larë mirë fytyra.

Siç rekomandohet zakonisht, fytyra duhet të masazhohet me larës për rreth 60 sekonda, në mënyrë që të bëhet pastrimi i plotë nga makeup-i.

3,343 people are talking about this
“Kylie shet produkte që as vetë s’i përdor”, shkruan dikush në Twitter, “Nëse do t’i mashtrosh  njerëzit, së paku bëje mirë!”

poupée@douxthot

if you’re gonna scam people, at least do a good job at it¿?

Kylie Skin

@kylieskin

morning and night 💦

Embedded video

See poupée’s other Tweets

Të tjerë, e krahasojnë me Rihanna-n, e cila vitin e kaluar hodhi në treg një linjë të vetën me produkte makeup-i të quajtur Fenty Beauty.

“Rihanna s’do të na e kishte bërë kurrë”

Kylie Skin

@kylieskin

morning and night 💦

Embedded video

indaddy@hauntedsexts

Rihanna would have never done this to us

1,009 people are talking about this

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: