Connect with Us

Sulme seksuale me forcë/Reperi i njohur akuzohet për abuzim me një 13 vjeçare

Kryesore Show Biz

Sulme seksuale me forcë/Reperi i njohur akuzohet për abuzim me një 13 vjeçare

Publikuar

-

Pak muaj më parë reperi i famshëm amerikan R. Kelly u arrestua dhe u akuzua për 10 vepra penale që lidhem me abuzime të rënda të katër grave. Tre prej tyre ishin nën moshën 17-vjeçare në kohën e sulmit të supozuar.

Një nga katër gratë paraqiti një padi civile prej 50,000 dollarësh kundër Kelly-t në fillim të këtij viti. Ajo pretendon se e ka takuar Kelly-n në maj 1998, kur po ecte në rrugë në Çikago.

Gruaja pretendon se Kelly e vuri re dhe ndaloi makinën për të biseduar me të. Ajo ishte e mitur në atë kohë.

Por së fundmi mediat bëjnë me dije se reperi i famshëm është përballur me disa akuza shtesë për abuzimin seksual, nga prokurorët e Çikagos.

Akuzat e reja lidhen me sulme seksuale me forcë dhe abuzime të rënda seksuale dhe viktima thuhet se është midis moshës 13 dhe 16-vjeçare.

Duke marrë për bazë këto akuza, reperi mund të dënohet nga gjashtë deri në 30 vjet burg.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: