Connect with Us

Me piramidë xhami dhe rërë të nxehur/ Zbuloni pishinën më të madhe në botë

Kuriozitete

Me piramidë xhami dhe rërë të nxehur/ Zbuloni pishinën më të madhe në botë

Publikuar

-

Me pamje nga oqeani paqësor pishina më gjigante në botë ndodhet në resortin San Alfonso del Mar në Algarrobo, Kili e cila është aq e madhe sa mund të lundroni me barkë mes për mes saj, dhe është futur edhe në librin e Rekordeve Guinness.

Veç lundrimit me barkë, thuhet që në këtë pishinë mund të bëhen edhe një numër aktivitetesh sportive në ujë.

Vendpushimi ka gjithashtu plazhin e vetëm të mbuluar në Amerikën e Jugut, sipas Yahoo Lifestyle, i cili është i vendosur në një piramidë xhami dhe është i pajisur me rërë të nxehur.

Burimi:https://www.unilad.co.uk/news/one-of-worlds-largest-pools-is-so-big-you-can-sail-a-boat-on-it/?source=facebook

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: