Connect with Us

Sindroma që po prek të rinjtë/ 27-vjeçarja rrëfen eksperiencën e tmerrshme

Life Style

Sindroma që po prek të rinjtë/ 27-vjeçarja rrëfen eksperiencën e tmerrshme

Publikuar

-

27-vjeçarja Victoria Maddock u zgjua nga gjumi me një vision të turbullt në shikim pasi përdori një ilaç me pika.

Ekspertëtë e diganostifikuan atë me një sindromë të quajtur “Endoteliale iridocorneal” e cila prek më së shumti persona rreth të 70-tave.

Zhvendosja jo normale e qeliza bëri që të kishte tension të lartë në sy.

Mjekët zbuluan se kishin të bënin me një glaukomë një sëmundje që normalisht prek më shumë të moshuarit.

“Nëse do ta kisha lënë sikur edhe për një ditë të vetme do të më kushtonte humbjen e shikimit. Jam shumë falenderuese ndaj Zotit që nuk e vonova më shumë takimin me specialistin.

Vetëm pak ditë pas ndërhyrjes shikimi im është përmirësuar dhe më duket sikur nuk kam pasur kurrë probleme”-ka rrëfyer ajo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: