Connect with Us

Apple mposht iTunes/ Kompania e njohur fshin llogaritë e Facebook dhe Instagram

Life Style

Apple mposht iTunes/ Kompania e njohur fshin llogaritë e Facebook dhe Instagram

Publikuar

-

Kompania e madhe e Apple ka nisur planet për krijimin e versionit më të ri të iPhone.

Zhvillimi i tij analog mund të zhdukë iTunes pas dy dekadash. Gjithashtu do të përfshijë opsionin “Dark Mode” për iPhone-n që e lejon atë të ndriçojë natën.

Për afro dy dekadash pas iTunes, Apple pritet të paralajmërojë për sfidën ndaj produktit ikonik. Firma kaliforniane ka fshirë llogaritë e Instagram dhe Facebook nga iTunes duke konfirmuar spekullimet rreth këtij eventi.

Gjithashtu kompania gjigante ka vendosur të fusë dhe një opsion që lejon të operojë në sistemin për Apple Watch.

Softweri IOS i ri do t’i japë shanse zhvilluesve të testojnë për herë të parë atë. Set i ri i kufjeve mbi vesh do të ketë cilësi shumë të lartë të zërit e cila gjithashtu do të do të prezantohet gjatë konferencës.

Përditësimet do të përfshijnë dhënien fund të mbështetjes për iTunes, platformën e gjatë të muzikës dhe përmbajtjes video të firmës, sipas raporteve./ CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fashion

FOTO-Xhaketa që nuk do të dalë kurrë nga moda/ Ja si ta kombinoni në këtë sezon vjeshte

Publikuar

-

Nga

Nëse nuk e keni në garderobën tuaj, duhet ta blini patjetër. Xhaketa xhins është nga ato veshje që nuk del kurrë nga moda, sidomos tani në stinën e vjeshtës, pasi është lehtësisht e kombinueshme. Modelet që ekzistojnë janë të shumta dhe mund të gjeni fare thjesht atë që ju përshtatet. Për më tepër ndiqni fotogalerinë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Publikuar

-

Nga

Binjakët Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

FOTO-Nuk po i hani ashtu si duhet/ Zbuloni se si duhet t’i gatuani këto 12 ushqime për të pasur përfitime të mëdha shëndetësore

Publikuar

-

Nga

A e dini se po hani në mënyrë të gabuar disa ushqime të caktuara? Asparagu, luleshtrydhet, kosi dhe fasulet janë të gjitha ushqime të shëndetshme, por ne shpesh nuk i hamë si duhet dhe përfundojmë duke mos i përfituar ushqyesit e tyre. “BrightSide”, ka renditur 12 ushqime që me siguri keni qenë duke i ngrënë […]

LEXO TE PLOTE