Connect with Us

“Dola nga binarët”/ Këngëtari tregon momentin më të dhimbshëm të jetës së tij

Kryesore Show Biz

“Dola nga binarët”/ Këngëtari tregon momentin më të dhimbshëm të jetës së tij

Publikuar

-

Kujtim Prodani është një nga këngëtarët që i ka dhënë shumë muzikës shqiptare. I ftuar tek Rudina ai ka folur për ikjen nga jeta të babait të tij dhe mënyrën si e përjetoi atë moment.

“Dola nga binarët, e përjetova keq. Pas 30 vjetësh unë ndihem shumë nostalgjik, përjetoj emocione të bukura, sot do të ishte 90 vjeç. Ka kolegë që i kanë prindërit në këtë moshë”.

Më pas ndau me teleshikuesit disa nga kujtimet që e lidhnin me të atin.

“Dua apo s’dua unë, kaloj automatikisht në fëmijërinë time, të cilën e kam kaluar në piano. I vetmi që nuk më tha kurrë një fjalë të mirë, siç ndodhte me mësuesit e pianos, nënën time. Do të kasha dashur qoftë edhe një buzëqeshje. Nuk ma dha kurrë këtë kënaqësi. Nuk u kënaq kurrë, ka kërkuar shumë nga unë”, u shpreh Prodani.

Ai rrëfeu dhe momentin e dhimbshëm kur gjeti trupin e pajetë të babait të tij.

“I rashë ziles, kishim një zile që tundej gjithë pallati. Mendova se babai ishte në ballkon. Kjo tentativë zgjati 3 çerek ore. Më pas shpërhtyem derën, pamja ishte e tmerrshme. Unë e humba, lajmëruam urgjencën por pa asnjë shans jetese”, kujtoi Kujtimi me emocion.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: