Connect with Us

Gruaja më e pasur në botë/ “Forbes” publikon listën, Rihanna me pasuri marramendëse

Kryesore Show Biz

Gruaja më e pasur në botë/ “Forbes” publikon listën, Rihanna me pasuri marramendëse

Publikuar

-

Ditën e djeshme revista prestigjioze “Forbes” publikoi listën e reperëve më të pasur në botë, të cilën e kryesonte Jay Z. Por sot ato kanë publikuar listën e grave më të pasura në botë dhe sipas tyre këngëtarja nga ishujt Barbados, Rihanna është këngëtarja më e pasur grua. Ajo ka rrëmbyer vendin e parë të kësaj liste me një pasuri që arrin 600 milionë dollarë.

‘Forbes’ ka shkruar se një pjesë e madhe pasurisë së Rihannës u grumbullua pas partneritetit të saj me kompaninë e luksit LVMH me të cilën në 2017-ën hodhi në treg linjën e saj të produkteve kozmetike, ‘Fenty Beauty’.

Nga shitja e këtyre produkteve të bukurisë ajo ka përfituar rreth 570 milionë dollarë për vetëm 15 muaj.

Rihanna nuk është ndalur me kaq duke e zgjeruar aktivitetin e saj edhe me të brendshme dhe së shpejti dhe me linjën e veshjeve që pritet të vijë së shpejti.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: