Connect with Us

“Goca dhe nëna mos lejoni…”/ Aurela Gaçe jep mesazhin e fortë

Kryesore Show Biz

“Goca dhe nëna mos lejoni…”/ Aurela Gaçe jep mesazhin e fortë

Publikuar

-

Aurela Gaçe kujdeset gjithnjë që në çdo dalje të saj të duket super në formë. Edhe pse është nënë e dy fëmijëve ajo kurrë nuk e ka lënë pas dore kujdesin për veten dhe këtë e tregojnë më së mirë linjat e saj.

Ditën e sotme ajo ka ndarë me ndjekësit e saj një foto të saj para dhe pas dy viteve. Aurela tregon se për dy vjet ka humbur plot 23 kilogramë, sigurisht duke ngrënë shëndetshëm por edhe duke ushtruar sistematikisht.

Me anë të këtij postimi ajo iu jep kurajo të gjithë vajzave dhe nënave të jenë të forta dhe të mos lejojnë askënd t’iu thonë se nuk mund t’ia dalin.

“Pra, as e stresova veten dhe as mbajta dieta të forta. Madje kam ngrënë shëndetshëm, por edhe ha nëse më hahet picë e akullore. Një jetë kam dhe nuk dua t’i privoj vetes të drejtën për të shijuar ushqimin, pasi jam njeri që ha me dëshirë e me neps.

Nuk kam kërkuar forma perfekte, sepse ato bëhen me mënyrë tjetër jetese, duke filluar nga ushqimi. Thjesht s’kam ndaluar stërvitjen. 23 kilogramë më pak për 2 vjet. Por e rëndësishme është se ndjehem e fortë, e lehtë, e palodhur.

Vajza, nëna, mama të reja, mos lejoni askënd t’ju tregojë se nuk mundeni”, ka shkruar Aurela bashkangjitur fotos.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nuk kam rregullore te shkruar! (@aurelagaceofficial) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: