Connect with Us

Pishinë 360 gradë/ Njihuni me risinë më të “çmendur” që po krijohet në Londër

Kuriozitete

Pishinë 360 gradë/ Njihuni me risinë më të “çmendur” që po krijohet në Londër

Publikuar

-

Risitë në teknologji sa vijnë e po bëhen më të “çmendura” dhe më praktike për njerëzit.

Shpikja më e fundit sipas “Daily Mail” është një pishinë me pamje të jashtëzakonshme do të ndërtohet në majën e një qiellgërvishtësi në Londër. Kjo pishinë do të kthehet në një në një trend arkitektonik dhe se deri më tani është pishina më e pazakontë që është projektuar.

Ajo të ndërtohet në majën e pallatit 55-katësh, rreth 200 metra të lartë dhe do të ketë pamje 360 gradë.

Me një pamje të magjishme do mbajë një sasi prej rreth 600 mijë litrash ujë.

Ajo do të ketë një dysheme transparente. Edhe pse është e vështirë për t’u besuar njerëzit që do të jenë në katet e poshtme do të shohin notarët mbi kokat e tyre.

Kjo pishinë do të ndërtohet nga kompania “Compass Pools”. Ende nuk është bërë e ditur se sa duhet të paguash për t’u larë në të.

Burimi:https://www.thesun.co.uk/travel/9227432/rooftop-infinity-swimming-pool-london/

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: