Connect with Us

Si të humbni peshë sa më shpejt? Ja disa këshilla të vlefshme

Life Style

Si të humbni peshë sa më shpejt? Ja disa këshilla të vlefshme

Publikuar

-

Vera erdhi dhe pothuajse të gjithë kanë shkuar në palestër për të hequr kilet e tepërta që kanë mbledhur gjatë dimrit.

Por jo vetëm palestra, edhe ushqimi që ju konsumoni është shumë i rëndësishëm. Për më tepër ndiqni këshillat e mëposhtme.

Aktiviteti është shumë i rëndësishëm.

Shtoni erëza në ushqimet tuaja.

Pini ujë të ftohtë.

Në mundësinë e parë bëjeni një shëtitje të shkurtër.

Uleni i sasinë e kalorive duke konsumuar mollë.

Hiqni ushqimet e ëmbla.

Hani ushqim në pjata me ngjyra.

Merrni vitamina për shkak të metabolizmit tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Horoskopi javor, 09-15 Dhjetor 2019/ Zbuloni surprizat që ju presin këtë javë në dashuri, punë dhe familje

Publikuar

-

Nga

Dashi Kjo javë do të jetë shumë e mirë për ju. Ekzistojnë mundësi të mëdha që këtë javë të bëni një blerë një automjet.Mundësitë janë në favorin tuaj dhe do të keni momentin e duhur për tu promovuar.Shëndeti juaj do të jetë prioritet këtë javë, Nëse jeni në një marrëdhënie dashurie duhet të tregoheni të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ojkys i rikthehet kujtesa, qorton Zejnepin që e braktisi/ Ja çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ugur i tregon nënës së tij që Ojky vuan nga një sëmundje. Xhandan vendos të shesë makinën për të paguar terapinë e Ojkysë. Xhemal kërkon të kalojë kohë me Ojkyn dhe Zejnep e ndihmon. Ugur ndodhet në rrezik. Ai kërkon paratë nga Sabriu por kërcënohet me jetë. Ugurin e lënë pa ndjenja dhe e çojnë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE