Connect with Us

Gjithçka që ju duhet për të eleminuar dhimbjet e gjunjëve/ Mos i shmangni këto 11 ushqime

Life Style

Gjithçka që ju duhet për të eleminuar dhimbjet e gjunjëve/ Mos i shmangni këto 11 ushqime

Publikuar

-

Ndoshta nuk e keni vënë re se sa të dëmtuar janë gjunjët tuaj deri në momentin që fillojnë t’iu dhembin.

Dhimbja kronike e gjurit është shumë e vështirë të menaxhohet pasi është një nga pjesët e trupit që është gjithnjë në lëvizje.

Mund të ndjeni dhimbje kur uleni, kur ecni, kur ngisni makinën ose biçikletën, nuk mud të gjeni një pozicion të rehatshëm në shtrat, madje ndonjëherë mund të ndjeni dhimbje gjatë gjithë ditës.

Nëse vuani nga artriti ose keni dhimbje të ndryshme, mjekët ju këshillojnë të merrni një kurë ndaj këtyre dhimbjeve. Por shpeshherë teksa përpiqemi të shërojmë një gjë dëmtojmë një tjetër.

Ndoshta do t’iu habisë fakti se sa shumë mund të ndikojë dieta në përmirësimin e niveleve të dhimbjes tuaj.

Ne kemi përmbledhur 11 ushqimet që jo vetëm mbajnë nën kontrroll dhimbjet por mund të shërbejnë edhe si një kurë për ta larguar njëherë e mirë problemin me dhimbjen./CNA.al

Karrota

Shafran i Indisë

Uthulla e mushtit të mollës

Xhinxher

Arrat

Drithëra

Vaj mustarde

Avokado

Qershia

Speci i kuq

Ananas, kanellë, dhe tërshërë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: