Connect with Us

Sëmundja e lëkurës/ Kim Kardashian rrëfen për sindromën e saj dhe “theu” internetin

Kryesore Show Biz

Sëmundja e lëkurës/ Kim Kardashian rrëfen për sindromën e saj dhe “theu” internetin

Publikuar

-

Disa kohë më parë ylli i reality show “Keeping Up with the Kardashians”, Kim Kardashian ka treguar se vuan nga një sëmundje lëkure e cila quhet sindroma psoriasis.

38-vjeçarja ka nxjerrë një linjë makeup-i për trupin dhe për ta reklamuar, vendosi të “thyejë internetin” duke realizuar një tutorial për lëkurën e saj të pazakontë.

Fillimisht, çrregullimi ishte një gjendje e vështirë për t’u pranuar nga Kim. Por, duket se ylli i Instagram-it po mëson ta tejkalojë në mënyrën më Kardashian të mundshme: duke e kthyer në strategji shitjeje.

“Unë kam mësuar si të bashkëjetoj dhe të mos e jem e pasigurt për psoriasisin, por ka ditë kur dua ta mbuloj dhe atëherë përdor makeup-in tim.”, tha Kim, “Formula është aq kremoze dhe e përpunueshme, saqë ka një rezultat me një butësi sateni.”Kim është treguar e hapur gjithmonë për problemet për shkak të sëmundjes së lëkurës që shkakton njolla të kuqe zakonisht tek këmbët, bërrylat dhe në fundshpinë. Këtë vit, Kim zbuloi se psoriasis ka nisur t’i dalë edhe në fytyrë.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: