Connect with Us

“Njerëzit janë skllevër”/ Madonna “kritikon” rrjetet sociale dhe ndikimin që ka tek të rinjtë

Kryesore Show Biz

“Njerëzit janë skllevër”/ Madonna “kritikon” rrjetet sociale dhe ndikimin që ka tek të rinjtë

Publikuar

-

Në një intervistë për “The Sun” diva e muzikës pop Madona,  ka kritikuar “Instagramin”. Ajo tha se kultura e mediave sociale dominon jetën e njerëzve dhe se ajo është fatlume që është rritur në erën e para mediave sociale.

Rrjetet sociale po skllavërojne njerëzit në përpjekje për të marrë miratimin e të tjerëve.

“Ti gjendesh duke krahasuar veten tënde me të tjerët. A duhet të jetë kështu, të veprosh kështu, të dukesh kështu?A do të më bëjë mua kjo më popullore apo më të suksesshme? Njerëzit janë skllevër të marrjes së miratimit të të tjerëve” vijoi 60 vjeçarja duke shtuar: Unë mendoj se “Instagrami” i bën njerëzit të ndjehen keq.

Rrjetet sociale pritet së shpejti të përballen me rregulla më të ashpra në mesin e shqetësimeve në rritje për sigurinë online të fëmijëve, me kompanitë që po u kërkohet të përqendrohen tek mbrojtja e përdoruesve të tyre përpara interesave komerciale.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: