Connect with Us

Shkencëtarët përhapin alarmin/ Ja çfarë po ju shkakton varësia nga telefoni

Life Style

Shkencëtarët përhapin alarmin/ Ja çfarë po ju shkakton varësia nga telefoni

Publikuar

-

Përdorimi i telefonave celularë është përhapur në masë dhe sipas studimeve të ndryshme të gjithë e kemi mësuar tashmë se mund të ndikojë tek gjumi, shëndeti mendor.

Por së fundmi sipas studiuesve ndryshon edhe formën e kafkës sonë të kokës.Disa imazhe rreze X të shpërndara nga studiuesit australianë, tregojnë se nëse e përkulim kokën shumë duke parë telefonin, mund të na zhvillohet një kockë pas koke.

Sipas studimit, kjo kockë nis të zhvillohet kryesisht tek të rinjtë të moshës 18-30 vjeç.

Burimi:http://www.ladbible.com/news/weird-researchers-say-mobile-phone-use-is-changing-the-shape-of-our-skulls-20190615?source=facebook&fbclid=IwAR34CqjZESx__hSMSdfUHLqOuhQeQzFABnRM2RyW1qsxOm46dIdkruN2_wc

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: