Connect with Us

E frikshme!/ Çrregullimi misterioz, gruas i rritet gjoksi në mënyrë të pakontrrolluar

Kuriozitete

E frikshme!/ Çrregullimi misterioz, gruas i rritet gjoksi në mënyrë të pakontrrolluar

Publikuar

-

Për shkak të një çrregullimi misterioz, një grua nga Tajlanda ka probleme serioze me shëndetin.

The sun shkruan se doktorët nuk kanë vënë re shenja të ndonjë tumori ndaj dhe gjendja e gruas ka mbetur pa një diagnozë.

Lamphrai Srinuan e kishte kuptuar që diçka nuk shkonte me shëndetin e saj pasi gjoksi i saj po rritej papritur.

Pas ekzaminimeve doktorët nuk kishin vërejtur shenja të ndonjë tumori, dhe e kishin lënë 46-vjeçaren pa asnjë diagnozë të saktë.

“Është shumë e vështirë për mua të ulem, të ecë apo të shtrihem”, tha 46-vjeçarja. “Gjoksi është duke u rritur vazhdimisht”, shtoi ajo. Ajo është shumë e merakosur për jetën e saj, për shkak se kjo gjendje i ka pamundësuar asaj të punojë dhe të lëvizë lirshëm.

Ajo shpreson se dikush ka dëgjuar për këtë çrregullim dhe do t’i ndihmojë në shërimin e saj. Çrregullimi i tillë ka simptoma të ngjashme me Hipertrofinë. Hipertrofia është një formë e gjigantomastisë, që është një çrregullim i rritjes së pakontrolluar të qelizave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takaur apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE