Connect with Us

Facebook në “rënie”/ Statistikat “shokojnë” Mark Zuckerberg, ja çfarë ka ndodhur me përdoruesit

Life Style

Facebook në “rënie”/ Statistikat “shokojnë” Mark Zuckerberg, ja çfarë ka ndodhur me përdoruesit

Publikuar

-

Pas shumë skandaleve me publikimin e të dhënave të përdoruesve, Facebook ka qënë në rënie që prej vitit të kaluar. Por edhe pse numri i përdoruesve është rritur, volumi i ‘like’ dhe ‘share’ ka pësuar rënie me 20% sipas ndërmarrjes analitike të biznesit Mixpanel.

Këtë muaj, një kompani kërkimore për tregjet, eMarketer, raportoi një rënie në përdorimin e Facebook në SHBA, duke thënë se përdoruesi tipik Facebook shpenzonte 38 minuta në ditë në vend, nga 41 minuta në 2017.

Rënia përkoi me një numër skandalesh që kishin të bënin me privatësinë, të dhënat dhe gjuhën e urrejtjes. Në shtator kompania zbuloi një shkelje që preku 50 milion llogari, në nëntor pranoi se punësoi një firmë PR për të sulmuar filantropin Xhorxh Soros dhe është kritikuar vazhdimisht për tu përdorur në nxitjen e spastrimeve etnike në Mianmar.

“Në krye të gjithë kësaj, Facebook ka vazhduar të humbasë përdoruesit e grupmoshave të reja, të cilët kanë drejtuar kohën dhe vëmendjen e tyre nëpër platforma të tjera sociale dhe aktivitete dixhitale”, tha eMarketer.

Burimi:https://www.theguardian.com/technology/2019/jun/20/facebook-usage-collapsed-since-scandal-data-shows

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: