Connect with Us

Pozicioni i gjumit tregon mënyrën se si ndihemi/ Ekspertja zbulon “gjuhën trupore”

Life Style

Pozicioni i gjumit tregon mënyrën se si ndihemi/ Ekspertja zbulon “gjuhën trupore”

Publikuar

-

Grate kane nevoje per me shume gjume se burra

Ekspertja e njohur Annabel Knight së fundmi ka treguar për “Daily Mail” se gjuha jonë trupore gjatë gjumit, është gjithnjë e më interesante sepse nuk ka ku të fshihet.

Gjatë ditës, ne mund të fshehim mënyrën se si ndihemi, por gjithçka që ndryshon natën kur askush nuk na sheh dhe e kemi lëshuar veten në gjumë.

Ushtari

Personat që flenë në këtë pozicion ka të ngjarë të jenë të fortë, tipa të heshtur. Shpesh të qetë dhe itë rezervuar, nuk ju pëlqen të bëjnë ‘zhurmë’.

Fëmija

Fjetja me gjunjët e mbledhur, njëlloj siç rrinit në barkun e nënës, është instiktive dhe ngushëlluese – dhe sugjeron se, edhe pse mund të duket të keni një pamje të ashpër, ju keni një zemër të butë dhe keni nevojë të ndiheni i mbrojtur.

 

Trungu

Personat që flënë për së gjati janë përgjithësisht të relaksuar, njerëz pozitivë që mendojnë për të mirën e të tjerëve. Të shoqërueshëm nga natyra, njerëzit duan të jenë rreth jush.

 

Ylli i detit

Ky është pozicioni më pak popullor, ata që flenë në këtë lloj mënyre priren të jenë të sigurt dhe të bashkuar, por jo domosdoshmërisht duan të jenë qendra e vëmendjes.

 

Parashutisti

Nëse ndiheni rehat duke fjetur në këtë pozicion “të lirë”, kjo sugjeron që ju jeni një person i hapur dhe i sigurt.

Lakmuesi

Njerëzit që flenë në këtë pozicion të pazakontë kanë gjasa të kenë karaktere komplekse, të hapura, por cinike.

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7159613/Body-language-expert-reveals-SLEEP-says-far-think.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR31Y7tu0i7fmMrmFT3beiEES8oyifEALHVkHb_J6_VQjQ-qjjdJ582xdm8

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Lëkurë e pastër dhe vezulluese/ 5 këshillat që duhet të ndiqni për një jetë të shëndetshme

Publikuar

-

Nga

Omega-3 ndihmon në luftimin e akneve Omega-3 janë acide yndyrore thelbësore që konsiderohen të shëndetshme për organizmin tonë në përgjithësi. Përfitimet e tyre të mundshme përfshijnë rritjen e shëndetit të trurit dhe zemrës, por ajo që ne duam të përqendrohemi tani janë përfitimet e omega-3 në lëkurën tuaj. Gjëja kryesore që ata mund të ndihmojnë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Bindës dhe shumë të zgjuar/ Shenjat e horoskopit që dinë të luajnë më së miri rolin e prokurorit

Publikuar

-

Nga

Luani Njerëzit që i përkasin shenjës së Luanit dinë të bëjnë shumë mirë rolin e prokurorit shkëlqyeshëm për shkak të aftësive të tyre fantastike të njerëzve. Kur punoni në sistemin juridik, ju punoni me njerëz – firma juaj, klienti juaj, mbrojtësi kundërshtar dhe të gjithë në sallën e gjyqit. Juristët punojnë në emër të njerëzve […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E thonë psikologët: 7 arsyet pse të mbash shok ish të dashurin është një ide e keqe

Publikuar

-

Nga

Nëse keni dyshime nëse duhet të qëndroni miq me ish-in tuaj, ky studim , i udhëhequr nga psikologë, do t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë pse nuk është një ide e tillë e mirë të qëndroni miq me një ish. Bright Side iu ndihmon të kuptoni më mirë dobësitë e të mbeturit shok me ish-partnerin […]

LEXO TE PLOTE