Connect with Us

Pozicioni i gjumit tregon mënyrën se si ndihemi/ Ekspertja zbulon “gjuhën trupore”

Life Style

Pozicioni i gjumit tregon mënyrën se si ndihemi/ Ekspertja zbulon “gjuhën trupore”

Publikuar

-

Grate kane nevoje per me shume gjume se burra

Ekspertja e njohur Annabel Knight së fundmi ka treguar për “Daily Mail” se gjuha jonë trupore gjatë gjumit, është gjithnjë e më interesante sepse nuk ka ku të fshihet.

Gjatë ditës, ne mund të fshehim mënyrën se si ndihemi, por gjithçka që ndryshon natën kur askush nuk na sheh dhe e kemi lëshuar veten në gjumë.

Ushtari

Personat që flenë në këtë pozicion ka të ngjarë të jenë të fortë, tipa të heshtur. Shpesh të qetë dhe itë rezervuar, nuk ju pëlqen të bëjnë ‘zhurmë’.

Fëmija

Fjetja me gjunjët e mbledhur, njëlloj siç rrinit në barkun e nënës, është instiktive dhe ngushëlluese – dhe sugjeron se, edhe pse mund të duket të keni një pamje të ashpër, ju keni një zemër të butë dhe keni nevojë të ndiheni i mbrojtur.

 

Trungu

Personat që flënë për së gjati janë përgjithësisht të relaksuar, njerëz pozitivë që mendojnë për të mirën e të tjerëve. Të shoqërueshëm nga natyra, njerëzit duan të jenë rreth jush.

 

Ylli i detit

Ky është pozicioni më pak popullor, ata që flenë në këtë lloj mënyre priren të jenë të sigurt dhe të bashkuar, por jo domosdoshmërisht duan të jenë qendra e vëmendjes.

 

Parashutisti

Nëse ndiheni rehat duke fjetur në këtë pozicion “të lirë”, kjo sugjeron që ju jeni një person i hapur dhe i sigurt.

Lakmuesi

Njerëzit që flenë në këtë pozicion të pazakontë kanë gjasa të kenë karaktere komplekse, të hapura, por cinike.

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7159613/Body-language-expert-reveals-SLEEP-says-far-think.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR31Y7tu0i7fmMrmFT3beiEES8oyifEALHVkHb_J6_VQjQ-qjjdJ582xdm8

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE