Connect with Us

Çfarë bëjmë gabim pas dushit? Zbuloni disa këshilla për këtë sezon vere

Kuriozitete

Çfarë bëjmë gabim pas dushit? Zbuloni disa këshilla për këtë sezon vere

Publikuar

-

Vera ka ardhur dhe temperaturat sa vijnë e po shtohen. Sigurisht edhe dushet janë më të shpeshta por sipas ekspertëve bëhen shumë gabime pasi lahemi.

Sipas tyre nuk duhet të vishemi para se të thahemi tërësisht sepse të veshësh të brendshmet pa u tharë siç duhet  në zonën intime është si ta kërkosh vetë një infeksion vaginal mykotik.Nëse nuk keni kohë të thaheni siç duhet, atëherë vijoni të bëni çdo gjë tjetër si veshjen e pjesës së sipërme të trupit apo bërjen e makeup-it, përpara se të vishni mbathjet.

Myku ka tendencën të shumohet në ambjente të lagështa, prandaj infeksionet mykotike shfaqen përgjithësisht gjatë muajve të verës, kur femrat nuk thahen mirë pas larjes në plazh apo pas akumulimit të djersës.

Sipas mjekëve, të gjitha femrat kanë myk dhe baktere në zonën intime, por është zhbalancimi i tyre që krijon infeksionet.

Burimi: Glamour

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: