Connect with Us

I keni akoma kartat “Pokemon”? Ja vlera marramendëse që mund të merrni nëse i shisni

Kuriozitete

I keni akoma kartat “Pokemon”? Ja vlera marramendëse që mund të merrni nëse i shisni

Publikuar

-

I mbani mend letrat “Pokemon” ? Nuk do t’jua marrë mendja sepse tashmë ato kanë një vlerë të madhe financiare dhe të pasionuarit të cilët i kanë ruajtur këto letra të vjetra të fëmijërisë tashmë mund t’i shesin, nëse duan, dhe të fitojnë me mijëra paund.

Kjo pasi pakot që dikur mund t’i blinit me pak para tashmë kanë një vlerë prej 5, 3000 paundësh ose më shumë më eBay.

Në këtë rast karta në të cilën ndodhej Pikachu u shit në një ankand në SHBA në vitin 2016.Kartat më të vlefshme Pokemon vijnë nga vitet 1999 dhe 2000, dhe njihen si kartat Pokemon ‘pa hije’.

Çmimet ndryshojnë nga karta në kartë, por deri më tani, shuma më e madhe e regjistruar ndonjëherë për një kartë të vetme është 43,450 paund.

Burimi:https://www.unilad.co.uk/gaming/your-old-pokemon-cards-could-be-worth-up-to-5300/?source=facebook

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: