Connect with Us

Si të “ndizni” marrëdhënien tuaj/ Ja dy ushqimet kryesore që duhet të konsumoni këtë verë

Kuriozitete

Si të “ndizni” marrëdhënien tuaj/ Ja dy ushqimet kryesore që duhet të konsumoni këtë verë

Publikuar

-

Stina e verës na bën të humbim dëshirën për marrëdhënie intime me partnerin e tyre dhe shkaku kryesor janë temperaturat e larta dhe problemet më të mëdha i kanë gratë. Sipas studimeve rreth 50 % e grave e humbin dëshirën për të kryer marrëdhënie seksuale.

Por, për të zgjuar dëshirat seksuale në verë këshillohet konsumimi i disa ushqimeve, që duhet t’i bëni pjesë të dietës tuaj.

Jamie Hickey, një dietolog shumë i njohur ka këshilluar se cilat janë ushqimet që duhet të konsumoni për të zgjuar dëshirat seksuale dhe duhet të konsumoni patjeter spec të kuq dhe kanellë.

Ai ka thënë:

“Këto ushqime ndihmojnë e gjakut tuaj, gjë që çon në shtim të dëshirës seksuale.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: