Connect with Us

“Çfarë do të bëje nëse fëmijët do ishin gay?”/ Princi William jep përgjigjen e duhur për të gjithë prindërit

Kryesore Show Biz

“Çfarë do të bëje nëse fëmijët do ishin gay?”/ Princi William jep përgjigjen e duhur për të gjithë prindërit

Publikuar

-

Një pyetje e papritur nuk e ka vënë aspak në siklet Princin William gjatë një bashkëbisedimi me një grup të rinjsh që ishin mohuar nga prindërit e tyre për shkak të seksualitetit.

Një djalë i ri homoseksual, i cili kërkoi të mos identifikohej, e pyeti William-in:

“Nëse fëmija juaj një ditë në të ardhmen thotë “unë jam homoseksual, unë jam lezbike”, çfarë do të bënit?”.

Ai u përgjigj: ‘Natyrisht, do të ishte çdo gjë në rregull për mua”.Catherine dhe unë kemi folur për këtë për t’u siguruar që ata të jenë të përgatitur. Unë mendoj se komunikimi është kaq i rëndësishëm për gjithçka, për të ndihmuar në kuptimin e saj, duhet të flisni shumë për gjërat dhe të siguroheni se si të mbështetni njëri-tjetrin dhe si të kaloni nëpër këtë proces”.

Por Princi gjithashtu pranoi se ai ishte i shqetësuar se George, Princesha Charlotte, dhe Louis, mund të “bezdiseshin” për shkak se ata janë në radhë të tretë, të katërt dhe të pestë në përputhje me fronin.

“Ajo që më shqetëson, jo që mund të jenë homoseksualë, më shqetëson se si do të reagojnë të gjithë të tjerët dhe sesi do ta perceptojnë këtë, dhe pastaj presioni do të bjerë mbi ta”.

 

 

Burimi:https://www.good.is/articles/prince-william-son-gay

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kryesore Show Biz

“Portale që ja punojnë vëllezërve të tyre”/ Lajmi “fake” i tërmetit, reagojnë ashpër Flor Binaj dhe Elton Deda

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme, një lajm “fake” që thonte se një tërmet me një magnitudë prej 6 ballësh në orën 23:30,  ngriti në këmbë gjithë Tiranën. Lajmi u përgënjeshtrua menjëherë nga kryeministri Edi Rama, ndërsa dy gazetarët u shoqëruan në polici. E gjithë situata shqetësoi mijëra qytetarë, mes të cilëve edhe aktorin Florian Binaj por edhe […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: