Connect with Us

Rryma pluhuri dhe alergji/ Ja çfarë po ju shkakton freskuesja e ndezur gjatë darkës

Life Style

Rryma pluhuri dhe alergji/ Ja çfarë po ju shkakton freskuesja e ndezur gjatë darkës

Publikuar

-

Nuk ju zë gjumi gjatë darkës dhe mbani të drejtuar freskuesen? Po bëni një gabim të madh. Sipas ekspertëve fjetja me freskuese ndezur mund të jetë e dëmshme për shëndetin dhe se në praninë e një erës së krijuar në mënyrë artificiale është goxha e rrezikshme, pavarësisht se mund të jetë një shpëtim i vërtetë prej të nxehtit në disa raste.

Sipas “LadBible”, ndërkohë që një freskuese lëviz ajrin nëpër dhomë, shkakton “rryma” të vogla pluhuri dhe poleni të cilët nisen direkt për tek sinuset tuaja. Pluhuri që mbledh vetë freskuesja, dhe i shpërndan tek ju sa herë që ju e ndizni.

Dhe, nëse jeni të prirur ndaj astmës, ose ndonjë alergjie, ajri i freskët që po u krijon freskuesja po u bën më shumë dëm se sa “nder”.

Problem është edhe nëse flini me sy gjysmë të hapur ose me gojën hapur, në këto raste papastërtitë dhe pluhuri do të përfundojnë sërish tek sytë dhe goja juaj.

Burimi:http://www.ladbible.com/news/interesting-sleeping-with-a-fan-on-through-the-night-could-be-terrible-for-you-20190627?source=facebook&fbclid=IwAR27nB_oxMzccKD62BjMLmm0k7HDPwg0LUev5SbL-CHWT20ymgQIDFQTUU0

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: