Connect with Us

Pastron gjakun dhe ndihmon me tretjen/ Ky perim nuk duhet të mungojë në asnjë vakt tuajin

Life Style

Pastron gjakun dhe ndihmon me tretjen/ Ky perim nuk duhet të mungojë në asnjë vakt tuajin

Publikuar

-

Panxhari është një nga perimet që është quajtur si një “superushqim” nga shumë profesionistë të shëndetit, që i inkurajojnë njerëz me profesione të ndryshme të konsumojnë panxhar. Panxhari është një perim që siguron ushqyes natyral nga toka, diçka që në vetëvete do t’iu japë fuqi. Po nëse ia shtoni këtë perim dietës tuaj të përditshme? Nuk është se do të bëheni “mbinjerëzor” por shumë gjëra do të ndryshojnë në trupin tuaj, do të ndjeheni më mirë se asnjëherë. Ja disa nga arsyet pse duhet ta konsumoni panxharin:

1-Aktiviteti juaj fizik do të përmirësohet

2-Do të keni më shumë energji

3-Do të keni një peshë të shëndetshme trupore

4-Do të ulë presionin e lartë të gjakut

5-Pastron gjakun

6-Përmirëson tretjen

7-Ju ndihmon të bëni një gjumë të mirë/ CNA.al

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Publikuar

-

Nga

Binjakët Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

FOTO-Nuk po i hani ashtu si duhet/ Zbuloni se si duhet t’i gatuani këto 12 ushqime për të pasur përfitime të mëdha shëndetësore

Publikuar

-

Nga

A e dini se po hani në mënyrë të gabuar disa ushqime të caktuara? Asparagu, luleshtrydhet, kosi dhe fasulet janë të gjitha ushqime të shëndetshme, por ne shpesh nuk i hamë si duhet dhe përfundojmë duke mos i përfituar ushqyesit e tyre. “BrightSide”, ka renditur 12 ushqime që me siguri keni qenë duke i ngrënë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zbulohen shifrat e frikshme/ Përse fëmijët dhe adoleshentët ndihen të trishtuar dhe në depresion në ditët e sotme

Publikuar

-

Nga

Prej disa vitesh, sipas sondazheve, të rinjtë duket se ndihen gjithnjë e më shumë të palumtur, të trishtuar dhe në depresion.Sipas shifrave të fundit , ka pasur një rritje drastike të çrregullimeve të humorit dhe shqetësimit psikologjik tek adoleshentët dhe të rriturit e sotëm. Sipas “Bright Side”, psikologu që vepron në çështjen e të rriturve dhe adoleshentëve të […]

LEXO TE PLOTE