Connect with Us

“Po e shkatërroni këtë planet”/ Fotoja që i “tronditi” të gjithë, zogu fotografohet duke u ushqyer me bishtin e cigares

Kuriozitete

“Po e shkatërroni këtë planet”/ Fotoja që i “tronditi” të gjithë, zogu fotografohet duke u ushqyer me bishtin e cigares

Publikuar

-

Ndotja në planet po shtohet dita ditës dhe ekspertët po japin alarmin. Në një foto të postuar nga “Mirror” një zog është fotografuar në një plazh në Florida duke i dhënë të voglit të tij një bisht cigareje, duke menduar se është ushqim.

Zogthi i vogël e mori bishtin e cigares dhe ishte gati ta gëlltiste.

Fotot, të cilat janë një kambanë alarmi për ndodtjen, janë shkrepur nga Karen Catbird e cila i shpërndau më pas edhe në Facebook.

Bashkë me foton ajo shkruante:

Nëse pini cigare, ju lutem mos i hidhni në tokë bishtat. Edhe unë vetë tymos por nuk i hedh kurrë bishtat në tokë, thjesht një gjë e shpifur që i bëjmë jetës së egër.”

Globalisht, bishtat e cigareve bëjnë pjesë në 10 artikujt e plehrave të mbledhura nga plazhet, sipas raportit të vitit 2018 nga Ocean Conservancy.

Burimi:https://www.mirror.co.uk/news/us-news/bird-spotted-feeding-chick-cigarette-17273938

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: