Connect with Us

Rikthehet fuqishëm pas “luftës” me kancerin/ Këngëtarja e famshme ndez skenën

Kryesore Show Biz

Rikthehet fuqishëm pas “luftës” me kancerin/ Këngëtarja e famshme ndez skenën

Publikuar

-

Pas 14 vitesh, këngëtarja e Popit, Kylie Minogue, ka performuar 75 minuta në skenë. Për të  ishte një rikthim shumë i fuqishëm, pasi në të shkuarën iu desh të anulonte të gjitha koncertet dhe të hiqte dorë nga ëndrrat e saj për shkak se u diagnostikua me kancer të gjirit.

Gjatë performacës ajo nuk ka mundur të mbajë do lotët nga emocionet e shumta që i dhuroi publiku me duartrokitjete e tij dhe u shpreh: “Do të doja që gjërat të ishin ndryshe, por jeta është e tillë.”

Ajo u diagnostikua me kancer të gjirit në Maj të vitit 2005 kur ishte vetëm 36 vjeç. Kylie iu nënshtrua një operacioni dhe më pas kimioterapive dhe kurimit. Këtë eksperiencë të vështirë në jetën e saj e ka krahasuar me “një bombë bërthamore”./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: