Connect with Us

“Duhet të punojë pak më shumë”/ Ikona e repit shqiptar kritikon reperet e famshme

Kryesore Show Biz

“Duhet të punojë pak më shumë”/ Ikona e repit shqiptar kritikon reperet e famshme

Publikuar

-

Ai njihet tashmë si ikona e repit shqiptar i cili ka vënë gurët e para në themelet e muzikës më popullore sot në vend.

Ish- pjestari i grupit “NR”- i njohur më gjerësisht si “Enarët”-, Bim Bimma, sot vijon të merret me muzikë ndonëse disi më i tërhequr nga muzika për shijet masive.

I ftuar në “Mirage” në rubrikën “Kë zgjedh…”, Bim Bimma u vu sigurisht përballë zgjedhjeve të repereve kundër repereve, ku la edhe komentin e tij në lidhje me reperet vajza të cilat janë më të kërkuarat e momentit.

I vendosur përballë Tayna-s dhe Rinës ai zgjodhi Tayna-n duke e motivuar: “se është më e egër”.

Por, kur u vendos përballë Fifit dhe Melinda Ademit, Bim Bimma zgjodhi Melindën duke e përcaktuar atë si reperen më të mirë grua në Shqipëri.

“Melinda është më e mira prej këtyre reperkave që kanë dalë, për shkak të mënyrës së interpretimit.”

Megjithatë, ai ka ca kritika sa i takon teksteve pasi sipas tij, rap-i nuk është krejt diss-e dhe beat.

“Duhet të punojë dikush me të për tekste, pasi diss-at u harxhuan. Çfarë ka ndonjë gjë tjetër?”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: