Connect with Us

Video- “Gërsheti ujëvarë”/ Si të realizoni modelin më “in” të momentit

Fashion

Video- “Gërsheti ujëvarë”/ Si të realizoni modelin më “in” të momentit

Publikuar

-

Modeli më i thjeshtë dhe më praktik për këtë verë është përhapur kudo në rrjetet sociale. Gërsheti ujëvarë mund të bëhet shumë lehtë madje edhe pa ndihmën e askujt.Ky model flokësh mund të mbahet në çdo pjesë të ditës dhe është lehtësisht i kombinueshëm edhe me veshjet.

Sipas “Cosmopolitan”këtë model flokësh mund ta bësh më lehtë nga sa keni menduar.

Nga pjesa para e flokëve merrni një sasi të vogël dhe ndajeni në tre pjesë të barabarta.

Merrni anën e majtë dhe të djathtë duke i kaluar në pjesën e mesit ashtu si do të bënit me një gërshet normal.

Më pas vazhdoni duke marrë flokë të reja dhe një pjesë të tyre lëshojeni poshtë për të krijuar idenë e ujvarës.

Vazhdoni në këtë mënyrë deri sa të arrini në anën tjetër të kokës dhe ja ku keni realizuar gërshetin më in të momentit.

 

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Si duhet të vishemi këtë vjeshtë? Zbuloni aksesorët më të përdorur dhe “in”

Publikuar

-

Nga

gabimet qe bejme ne veshje

Stina e vjeshtës po afron dhe e vetmja gjë që duhet të dimë është si të vishemi dhe cilat do të jenë veshjet më të përdorura në këtë sezon.

Më lart do të njiheni me 5 aksesorët dhe veshjet që do të perdoren më shumë në sezonin e vjeshtës sipas “Cosmopolitan”.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Cilat janë fustanet më të kërkuara këtë sezon vere? Zbuloni 10 modelet më “cool”

Publikuar

-

Nga

Faqja online më e ndjekur përsa i përket veshjeve, “Who What Wear” ka zbuluar një listë me gjithë fustanet që njerëzit kanë kërkuar më së shumti gjatë ketij sezoni vere.

Vihet re se preferohet gjatësia mesatare, printet e leopardit dhe polka dot mbizotërojnë listën dhe se firma më e kërkuar është Self-Portrait.

Për më tepër shikoni foto-galerinë e mësipërme.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Flokët lejla po “pushtojnë” Instagramin/ Zbuloni 10 modelet më “cool” nga fashionistat

Publikuar

-

Nga

Prej disa kohësh flokët me nuanca dhe me ngjyrë lejla po “tërbojnë” Instagramin dhe askush nuk po e lë pa e provuar këtë sezon vere dhe që me siguri do të vijojë të jetë trend edhe në vjeshtë.

Ne kemi zgjedhur 10 modelet më interesante nga Instagrami i fashionistave, që do t’i kopjoni sa hap e mbyll sytë.

1.Modeli Bob i flokëve lejla

2.Modeli gërshet i flokëve lejla

3.Valët lejla

4.Flokët e shkurtër lejla

5.Gërsheti lejla pas koke

6.Kombinimi i lejlasë me blunë

7.Ombre lejla

8.Kaçurrelat lejla

9.Kombinimi i rozës me lejlanë

10.Lejlaja metalike

LEXO TE PLOTE