Connect with Us

Video- “Gërsheti ujëvarë”/ Si të realizoni modelin më “in” të momentit

Fashion

Video- “Gërsheti ujëvarë”/ Si të realizoni modelin më “in” të momentit

Publikuar

-

Modeli më i thjeshtë dhe më praktik për këtë verë është përhapur kudo në rrjetet sociale. Gërsheti ujëvarë mund të bëhet shumë lehtë madje edhe pa ndihmën e askujt.Ky model flokësh mund të mbahet në çdo pjesë të ditës dhe është lehtësisht i kombinueshëm edhe me veshjet.

Sipas “Cosmopolitan”këtë model flokësh mund ta bësh më lehtë nga sa keni menduar.

Nga pjesa para e flokëve merrni një sasi të vogël dhe ndajeni në tre pjesë të barabarta.

Merrni anën e majtë dhe të djathtë duke i kaluar në pjesën e mesit ashtu si do të bënit me një gërshet normal.

Më pas vazhdoni duke marrë flokë të reja dhe një pjesë të tyre lëshojeni poshtë për të krijuar idenë e ujvarës.

Vazhdoni në këtë mënyrë deri sa të arrini në anën tjetër të kokës dhe ja ku keni realizuar gërshetin më in të momentit.

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Nuk do të jenë më “IN” në vitin 2020/ Këto janë aksesorët dhe veshjet që janë jashtë tendencave të fundit

Publikuar

-

Nga

Në industrinë e modës, trendet hyjnë e dalin aq shpejt sa s’mund ta imagjinoni. Pra kur themi që ky lloj trendi nuk zgjati për shumë kohë, kjo nuk do të thotë që duhet të zhduket përfundimisht. Në të shumtën e kohës trendet zgjatin 2 ose 3 sezone. Kjo ëhstë arsyeja përse stilet e ndryshme nuk […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Të vishesh si Selena Gomez/ Këngëtarja zbulon surprizën e këtij sezoni

Publikuar

-

Nga

Selena Gomez është shfaqur super në formë teksa pritet të promovojë këngën e saj të fundit të hënën. Këngëtarja me famë botërore ka sjellë tendencën më të fundit të modës që po pëlqehet shumë këtë sezon. E veshur me një kostum ngjyrë kafe në portokalli dhe e ka kombinuar veshjen me një palë çizme të […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT-Rosie Huntigton prezanton koleksionin e ri të veshjeve intime/ Pozon me të brendshme mbi krevat

Publikuar

-

Nga

Modelja Rosie Huntigton Whiteley është shfaqur shumë sensuale teksa pozon me të brendshme mbi krevat. Bukuroshja bjonde 32 vjeçare ka reklamuar koleksionin e saj më të ri të veshjeve intime. Rosie numëron më shumë se 10 milionë ndjekës në Instagram të cilët janë shumë aktivë me komente dhe pëlqime në fotot e super modeles. Për […]

LEXO TE PLOTE