Connect with Us

2 milion dollarë për sezon/ 15 vjeçarja më e pasur se aktorët e njohur, zyrtarisht një miliardere

Kryesore Show Biz

2 milion dollarë për sezon/ 15 vjeçarja më e pasur se aktorët e njohur, zyrtarisht një miliardere

Publikuar

-

Tashmë atë e njohin të gjithë si aktorja kryesore e serialit “Stranger Things”. Por Millie Bobby Brown është shndërruar në një prej aktoreve më të paguara të serialeve.

Vetem 15 vjeçe, ajo ka mundur të paguhet shumë më shumë sesa aktorë me vite karriere mbi supe, kjo edhe falë suksesit të personazhit të saj, Eleven, tek seriali “Stranger Things” që mbetet ndër më të vlerësuarit nga kritika dhe publiku.

Në dy sezonet e para, Millie u pagua- bashkë me aktorët e tjerë të vegjël- 30 mijë dollarë për episod.

Para sezonit të tretë, kasti negocioi për të ngritur pagesat në jo pak por 250 mijë dollarë për episod, për secilin prej aktorëve.

Sezoni i tretë, i cili publikohet më në fund sot në Netflix, ka 8 episode dhe Millie Bobby Brown, në moshën 15-vjeçare, ka fituar jo pak por 2 milion dollarë për sezonin.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: