Connect with Us

Foto- Bikinit që po bëjnë “namin”/ Njihuni me trendin më të ri dhe çmimin marramendës

Kuriozitete

Foto- Bikinit që po bëjnë “namin”/ Njihuni me trendin më të ri dhe çmimin marramendës

Publikuar

-

Moda e bikineve këtë vit ka një shumllojshmëri ngjyrash dhe formash. Por ky dizajn i ri i ka lënë pa fjalë të gjithë.

Kostumi është i përbërë nga dy pjesë dhe është një ide e markës tendencë, Cult Gaia, Los Angeles. Në sajtin e kompanisë bikini është përshkruar si një reçipet pa krahë, akrelik dhe me dizanjo breshkash, i cili mund të vishet e dhe në ujë, pra në plazh, pishinë e kudo.

Ky lloj produkti ka lënë pa fjalë gjithë konsumatorët, por ajo që bën edhe më shumë përshtypje, është çmimi.

Reçipeti, i cili është quajtur “Bikini Shalese” , kushton plotë 590 dollarë.

Përshkrimi i plotë në sajtin e Cult Gaia, është:

Ky është bashkëpunimi ynë i parë për rrobat e banjës me dizajneren braziliane Adriana Degreas. Ky bashkëpunim është një miksim i të dy brendeve, West Coast Lifestyle dhe dhuntive braziliane. Një valë e surrealizmit tropikal”.

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7206395/See-bikini-censors-nipples-black-bar-leaves-shoppers-baffled.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR252cswBqkT_K8B7d3SyQIoXcthZ15EvB4XkLPrfJF8vSFS8PWzRvIfKRY

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Përfiton shifra marramendëse vetëm për të fjetur në hotel/ Njihuni me 25 vjeçarin milioner

Publikuar

-

Nga

Britaniku i cili është bërë i njohur tashmë për udhëtimet e tij luksoze, Aleks Shanon,  duket se ka një nga punët më të bukura, atë të udhëtimeve dhe fjetjes në hotelet më luksoze të botës.

Edhe pse nuk është milioner, ai jeton si i tillë dhe madje paguhet. Ai shkon të flejë nëpër hotele luksoze, që të bëjë një vlerësim të shërbimit të produkteve të tyre më cilësore.

Ai thotë se vetëm nga kjo punë ka fituar rreth 55 mijë dollarë për një vit e gjysmë, dhe hotelet i kanë ofruar shërbimin maksimal.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Mund të vrasë 80 milionë njerëz”/ Ekspertët e shëndetësisë përhapin alarmin, kjo sëmundje ngjitëse mund të rikthehet

Publikuar

-

Nga

Në shekullin e 20′ një formë gripi e cila quhej ndryshe edhe sëmundje ngjitëse,  infektoi një të tretën e popullsisë së botës dhe la të vdekur 50 milion njerëz. Por ekspertët e shëndetësisë kanë përhapur alarmin duke menduar se kjo sëmundje mund të rikthehet dhe në 36 orë të vrasë 80 milion njerëz.

Nëse kjo ndodh, sipas tyre efektet mund jenë shumë më të mëdha.

GPMB, Bordi i Monitorimit Global, një skuadër ekspertësh shëndeti, kanë bërë të njohur raportin në mënyrë që liderët botërorë të hyjnë në aksion.

Në një raport të publikuar ditën e sotme grupi tha:

Rreziku që sëmundja ngjitëse të përhapet në botë është i vërtetë. Një patogjen i tillë ka fuqinë të vrasë 10 milionë njerëz, të prishë ekonominë dhe të destabilizojë sigurinë kombëtare.”

LEXO TE PLOTE

Fashion

Si të kuptoni cilën aromë parfumi duhet të zgjidhni? Zbuloni çfarë thotë shkenca për lëkurën tuaj

Publikuar

-

Nga

Sipas një studimi të fundit nga Lisa Hipgrave, nga The International Fragrance Association, thuhet se aroma jonë natyrale e trupit duhet të ndërveprojë me parfumin të cilin ju zgjidhni.

“Çdo njeri ka një aromë unike, që ne besojmë se lidhet me sistemin imunitar dhe ndikohet nga ku jetojmë dhe nga çfarë hamë. Kjo do të thotë se zgjedhja e një parfumi nuk varet vetëm nga notat e parfumit, por edhe nga mënyra si do të ndërveprojë me erën natyrale të trupit.”

Për lëkurat e yndyrshme rekomandohen parfume me nota delikate dhe frutore. Me kalimin e orëve, këto aroma intensifikohen dhe qëndrojnë më gjatë. Kërkoni për parfume me limon, dëllinjë, bergamot, vanilje, myshk dhe mente.

Për lëkurat e thata rekomandohen aroma të pasura, drunore dhe pikante pasi janë më jetëgjata se në lëkurat e yndyrshme. Kërkoni parfume me piper të kuq, kardamom dhe qimnon. Nëse anoni nga parfumet unikë, kërkoni për nota shafrani, karafili dhe nenexhiku.

LEXO TE PLOTE