Connect with Us

Vendim i papritur/ Eurovizion 2020 nuk do të mbahet në Amsterdam

Kryesore Show Biz

Vendim i papritur/ Eurovizion 2020 nuk do të mbahet në Amsterdam

Publikuar

-

Pas fitores së Duncan Laurence në festivalin e organizuar në Izrael, pritej që sipas traditës festivali i ardhshëm i Eurovision të zhvillohej në Amsterdam.

Por duket se nuk do të jetë kështu. Një vendim i papritur vjen nga Amsterdami ku thuhet se nuk do të jetë vendi që pritet të organizohet Eurovision Song Contest 2020.

Kryebashkiakja e Amsterdam Femke Halsema ka deklaruar se kryeqyteti holandez nuk do ta organizojë eventin pasi “Ziggo Dome” është i rezervuar dhe nuk do të lirohet as tetë javë para eventit.

Tashmë janë në garë 5 qytete të tjera të Holandës për të vendosur se ku do të zhvillohet festivali.

Rotterdam, Utrecht, Den Bosch, Arnhem dhe Maastricht janë qytetet që garojnë për të zhvilluar Eurovizionin dhe fituesi pritet të njoftohet përgjatë muajit gusht.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: