Connect with Us

“S’kam ndjerë kurrë dhimbje të tillë”/ Kim Kardashian rrëfen çfarë përjetoi me fustanin super të ngushtë

Kryesore Show Biz

“S’kam ndjerë kurrë dhimbje të tillë”/ Kim Kardashian rrëfen çfarë përjetoi me fustanin super të ngushtë

Publikuar

-

Në muajin maj, në Las Vegas u organizua eventi më i rëndësishëm i vitit, Meta Gala 2019 ku morën pjesë VIP-at më të njohur në botë. Mes tyre ishte edhe Kim Kardashian e cila veshi një fustan silikoni dhe mëndafshi realizuar posaçërisht për të nga Thierry Mugler që pati të veçantë pikat e shkëlqyeshme të ujit, që në fakt ishin kristale. Nën të, ajo mbante veshur një korse aq të ngushtë, sa nuk ulej dot.

“S’kam ndjerë dhimbje të atillë në jetë,” tha Kim për WSJ Magazine. Gjithashtu, zbuloi se korseja i shkaktoi gunga dhe gropa në lëkurën e kurrizit dhe barkut. Kjo s’është hera e parë që Kim flet për dhimbjen që i shkaktoi veshja. Në një postim në Instagram të majit të shkuar, ajo thotë se iu desh të merrte “leksione frymëmarrjeje për korse nga Mister Pearl, mjeshtri i korseve që punoi për të. Ndërsa në një video të Vogue, publikuar pas galasë, Kim shfaqet teksa e provon krosenë në fjalë. “Nëse nuk ulem gjatë darkës, tani e dini pse,” thotë ajo. “Nuk ulem dot. Mund të mbështetem pakëz në karrige.”

 

 

 

Burimi:https://www.harpersbazaar.com/celebrity/latest/a28325846/kim-kardashian-met-gala-corset-pain/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: