Connect with Us

“Nuk ndihesha e sigurt në shtëpi”/ Trashëgimtarja e Disney-t rrëfen periudhën e errët në fëmijëri

Kryesore Show Biz

“Nuk ndihesha e sigurt në shtëpi”/ Trashëgimtarja e Disney-t rrëfen periudhën e errët në fëmijëri

Publikuar

-

Trashëgimtarja e kompanisë Disney, Abigail Disney i ka shokuar të gjithë me rrëfimin e saj së fundmi.

E ftuar në emisionin “Përmes syve të saj” në “ET” ajo tregoi se ndërsa nga jashtë dukej një fëmijë i privilegjuar, në shtëpine e vet kishte abuzim me alkoolin dhe dhunë.

“Njerëzit mendojnë se unë jam rritur mes përrallës dhe pluhurit të zanave”, u shpreh Abigail, “Prindërit e mi ishin striktë dhe shumë konservatorë. Dhe që të dy të alkoolizuar.Në shtëpinë tonë kishte dhunë. Jo kudo, jo gjithmonë. Megjithatë, kur bie pre e dhunës në fëmijëri, nuk ndihesh kurrë më e sigurt. Ne në shtëpi nuk ndiheshim fare të sigurt.”

E pyetur nëse dhuna që kishte përjetuar ishte e natyrës emocionale apo fizike, ajo u përgjigj: “Të dyja.”

Abigail Disney e konsideroi largimin nga shtëpia për shkollën e lartë si një çlirim nga burgu, si një moment të vërtetë shpëtimi.

Sot, ajo i është dedikuar aktiviteteve të natyrës filantropike, duke themeluar Fondacionin Daphne, që i shkon në ndihmë shtresës së varfër dhe të pastrehë të New York-ut.

Burimi:https://www.businessinsider.com/abigail-disney-explains-she-turned-down-role-in-the-company-2019-7

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Nuk ka më dyshime/ Adrola Dushi në një lidhje dashurie me modelin milioner

Publikuar

-

Nga

Para pak kohësh u përfol për një lidhje dashurie mes modelit milioner Pavllo Zengo dhe modeles shqiptare Adrola Dushi.

Bukuroshja shqiptare u ka dhënë fund dyshimeve duke postuar një foto në Instagram krahas modelit bukurosh ku shkruan: “Pavllo im”, e shoqëruar me një emoji zemër.

Madje në një nga Instastoryt, modeli i shkruan: “Më e bukura në botë”

Fansat e kanë uruar çiftin më të ri të shoëbizit, të cilët duken shumë të lumtur./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ADROLA DUSHI (@adroladushi) on

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Ta dëgjojë bota zërin tim”/ Këngëtarja rrëfen planet për një karrierë ndërkombëtare

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme këngëtarja Xhesika Polo ka qenë e ftuar në emisionin “Bukë me vete”. Ndër të tjera Xhesika ka rrëfyer planet e saj për të ardhmen.

E pyetur nga Roza Lati se ku e sheh veten në të ardhmen, këngëtarja u shpreh se ka në plan të largohet nga Shqipëria, për të nisur një karrierë ndërkombëtare.

“Vetëm një gjë di të them, do jem jashtë Shqipërisë. Jo sepse nuk e dua vendin tim, sepse është shumë i bukur, por dua ta provoj andej. Ta dëgjojë dhe bota zërin tim, jo vetëm Shqipëria”, ka thënë këngëtarja.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Në probleme të mëdha financiare/ Flori Mumajesi shfaqet për herë të parë pas shumë kohësh

Publikuar

-

Nga

Disa muaj më parë Flori Mumajesi u zhduk nga të gjitha rrjetet sociale. Menjëherë pasi fitoi Këngën Magjike, kantautori vendosi të shkëputej nga gjithçka.

Pas kaq shumë kohësh, Flori është rikthyer në Instagram ku ka postuar një foto , ku shihet Klajdi Haruni së bahsku me miqtë e tij.

“Mëngjese vere”, shkruan Klajdi në foton e publikuar në Instastory.

 

LEXO TE PLOTE