Connect with Us

Vuani nga pagjumësia?/ Mësoni 7 truket që iu ndihmojnë të flini të qetë

Kuriozitete

Vuani nga pagjumësia?/ Mësoni 7 truket që iu ndihmojnë të flini të qetë

Publikuar

-

Të gjithëve na ndodh që të vuajmë nga pagjumësia. Shkaqet janë nga më të ndryshmet ku kryesori është stresi.

Sipas “Bright Side” këto janë 7 truket që do t’iu mundësojnë një gjumë të qetë

1.Shtrihuni në anën tuaj të majtë

2.Një gotë ujë bananeje para se të flini

3.Qëndroni zgjuar nëse keni pagjumësi

4.Provoni të bëni flluska para se të flini

5.Largoni orat nga shtrati juaj

6.Merruni me diçka para se të flini

7.Ndizni një qiri aromatik

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE