Connect with Us

Vuani nga pagjumësia?/ Mësoni 7 truket që iu ndihmojnë të flini të qetë

Kuriozitete

Vuani nga pagjumësia?/ Mësoni 7 truket që iu ndihmojnë të flini të qetë

Publikuar

-

Të gjithëve na ndodh që të vuajmë nga pagjumësia. Shkaqet janë nga më të ndryshmet ku kryesori është stresi.

Sipas “Bright Side” këto janë 7 truket që do t’iu mundësojnë një gjumë të qetë

1.Shtrihuni në anën tuaj të majtë

2.Një gotë ujë bananeje para se të flini

3.Qëndroni zgjuar nëse keni pagjumësi

4.Provoni të bëni flluska para se të flini

5.Largoni orat nga shtrati juaj

6.Merruni me diçka para se të flini

7.Ndizni një qiri aromatik

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Zgjidhni një imazh “Zen” dhe merrni disa këshilla për rritjen tuaj të brendshme

Publikuar

-

Nga

Imazhi 1: Përkushtimi, Vallëzimi Meera në tempull Devotshmëria është të lidhesh plotësisht me ekzistencën, është një histori dashurie. Të duash, nga ana tjetër, do të thotë të ngatërrohesh me një person tjetër, të ndash intimitetin e thellë të dy zemrave, bëj që dy zemra të fillojnë të vallëzojnë të njëjtën këngë. Devotshmëria është vdekja e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si mos të rrezikoni jetën e fëmijës?/ Ja 5 mënyra të zakonshme se si të mbani një fëmijë në mënyrën e duhur

Publikuar

-

Nga

Sipas  një studimi , nënat që i mbajnë fëmijët e tyre lëkurë më lëkurë përjetojnë më pak stres. E thënë kjo, është mjaft e rëndësishme se si e mbani fëmijën, pasi shumë nga metodat e zakonshme mund të dëmtojnë shëndetin e një fëmije. Bright Side mendon se është e rëndësishme që të gjithë t’i kushtojmë vëmendje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë do të ndodhte nëse paratë do të zhdukeshin?/ Ja 8 pasojat që duhet t’i kemi parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzimi krijoi monedha, shënime, karta debiti dhe krediti dhe pagesat nga interneti. Ne jetojmë rreth parave dhe parate kontrollojnë jetën tonë. Kjo do të thotë që nëse të gjitha paratë në botë zhduken papritmas, ne do të duhet të merremi me pasojat pothuajse menjëherë. 1. Më pak ndarje martese Një  studim zbuloi se arsyeja më e […]

LEXO TE PLOTE