Connect with Us

Do të mahniteni/ Zbuloni katër filmat më të shikuar në historinë e filmave të animuar

Life Style

Do të mahniteni/ Zbuloni katër filmat më të shikuar në historinë e filmave të animuar

Publikuar

-

Filmat e animuar po “pushtojnë” botën. Mënyra e realizimit dhe personazhet që përdorin na kanë bërë të gjithëve të ndihemi pak fëmijë dhe të ulemi para TV për t’i parë.

Në vitin 2019 është vënë re se disa nga filmat e animuar më të pëlqyer të të gjitha kohërave po sjellin nga një version të ri dhe të gjithëve janë mahnitur prej tyre.

“Frozen 2”

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të “Frozën1” krijuesit sollën për adhuruesit e tyre serinë e dytë të filmit. Në ketë pjesë Elsa nis udhëtimin e saj drejt veriut për të mësuar të dhëna të reja.

“Pokemon Detective Piachu”

Sigurisht të që gjithëve na kujtohet periudha kur mblidhnim Pokemonët për beteja.

Epo në një kohë kur të gjithë po i grumbullojnë dhe flasin për ta ka ardhur koha që njëri prej tyre të zgjohet dhe dëshiron të bëhet dedektiv.

Është pikërisht kjo historia që është trajtuar në sezonin e dytë.

“Toy Story”

Këtë vit “Toy Story” vjen me serinë e katërt, e cila është pëlqyer shumë nga publiku.

Pas përfundimit të pjesë së tretë të gjithë u përlotëm dhe menduam se nuk do të kishte një seri pasardhëse, megjithatë prodhuesit e filmit menduan për të gjithë adhuruesi dhe sollën një seri të katërt, e cila është vlerësuar shumë nga kritikët.

“The Lion King”

Filmi legjendar “The Lion King” po rikthehet pas shumë vitesh.

Pak ditë më parë u mbajt edhe premiera e filmit dhe javën tjetër nis transmetimi i tij në të gjitha kinematë.

Në trajlerin e filmit duket se ai është mjaft i realizuar dhe të gjithë jemi duke e pritur me dëshirën më të madhe për ta shijuar.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ojkys i rikthehet kujtesa, qorton Zejnepin që e braktisi/ Ja çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ugur i tregon nënës së tij që Ojky vuan nga një sëmundje. Xhandan vendos të shesë makinën për të paguar terapinë e Ojkysë. Xhemal kërkon të kalojë kohë me Ojkyn dhe Zejnep e ndihmon. Ugur ndodhet në rrezik. Ai kërkon paratë nga Sabriu por kërcënohet me jetë. Ugurin e lënë pa ndjenja dhe e çojnë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE