Connect with Us

Jeta nuk është një përrallë/ Këto 10 gjëra nuk ndodhin kurrë në jetën reale

Life Style

Jeta nuk është një përrallë/ Këto 10 gjëra nuk ndodhin kurrë në jetën reale

Publikuar

-

Librat dhe revistat krijojnë një imazh shumë të bukur në botën e gjithsecilit prej nesh. Shpesh herë na ndodh që të magjepsemi pas historive të njëanshme të dashurisë apo rreth marrëdhënieve të vështira. Na bëjnë të besojmë që dashuritë e mëdha vijnë pas shumë dhimbjeve.

Po edhe djemtë e këqinj të cilët duken shumë simpatikë me shakatë e tyre i bëjnë vajzat të tërhiqen më shumë prej tyre por ka ardhur moment që të ndalojmë së menduari se këto romantizma dhe të bëjmë më të mirën për të patur një jetë më të mirë. Bright Side iu tregon 10 gjërat që nuk duhet t’i besojmë asnjëherë.

1-Dashuria e njëanshme- Të besosh se je vetëm ti ai/ajo që dashuron në një lidhje.

2-Sociopatia- Një njeri që nuk përshtatet me shoqërinë arrin të marrë vëmendjen e të gjithëve si në filma.

3-Vetmia- Tipar kryesor i të gjitha veprave të mëdha botërore

4-Djemtë e këqinj- Të besosh se pas tyre fshihet një njeri i mirë dhe magjepsës

5-Zakonet e këqija- Të jesh një i alkoolizuar dhe jeta jote mund të ndryshojë sa hap e mbyll sytë

6-Problemet psikologjike

7-Të mbash pastër shtëpinë që të ngjash me princeshat e përrallave

8-Shtatzënia- Në filma paraqitet si periudha më e bukur e jetës, por nuk është dhe aq e thjeshtë

9-Pavarësia dhe të qenit bloger

10-Të ndihmosh dikë të duket bukur /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Jepni më shumë se ç’duhet për partnerin/ Shenjat që tregojnë se po jetoni një marrëdhënie toksike

Publikuar

-

Nga

Marrëdhëniet toksike mund të bëjnë të ndiheni të palumtur, zvogëlojnë vetëvlerësimin tuaj, madje bëjnë që ju të mendoni nëse e meritoni të jeni të dashuruar. Por ajo që është më e keqja e të gjithave është se kjo ndodh pa e vënë re aspak. Për shembull ju do të doni të shkoni gjithnjë e më […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE