Connect with Us

Dy “aleatet” më të mira të bukurisë/ Zbuloni kombinimin që ju duhet për një fytyrë pa rrudha

Life Style

Dy “aleatet” më të mira të bukurisë/ Zbuloni kombinimin që ju duhet për një fytyrë pa rrudha

Publikuar

-

Ekzistojnë disa metoda të ndryshme për zhdukjen e rrudhave të cilat për vite me rradhë gratë i kanë përdorur për tu dukur sa më bukur dhe sa më të freskëta. Por së fundmi ekspertët kanë dalë në përfundimin se kombinimi i qershisë me kastravecin mund të japë një rezultat shumë të mirë kundër rrudhave dhe qeskave poshtë syve .

Për qeskat e zeza poshtë syve duhet të përdorni:

-Një gjysmë kastravec të grirë në mikser përziejeni me tulin e 5-6 kokrrave qershi të pjekura.

-Masës shtojini edhe një lugë gjelle kos natyral dhe pasi ta keni përzier mirë të gjithën, aplikojeni me kujdes në zonën rreth syve.

Ndërsa për rrudhat duhet të bëni këtë maskë:

-Tulin nga katër kokrra qershi të pjekura mirë përziejeni me një lugë vaj ulliri natyral.

-Më pas përziejeni në mikser, aplikojeni në fytyrë dhe mbajeni për 15 – 20 minuta.

-Në fund shpëlajeni normalisht fytyrën.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Publikuar

-

Nga

Binjakët Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

FOTO-Nuk po i hani ashtu si duhet/ Zbuloni se si duhet t’i gatuani këto 12 ushqime për të pasur përfitime të mëdha shëndetësore

Publikuar

-

Nga

A e dini se po hani në mënyrë të gabuar disa ushqime të caktuara? Asparagu, luleshtrydhet, kosi dhe fasulet janë të gjitha ushqime të shëndetshme, por ne shpesh nuk i hamë si duhet dhe përfundojmë duke mos i përfituar ushqyesit e tyre. “BrightSide”, ka renditur 12 ushqime që me siguri keni qenë duke i ngrënë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zbulohen shifrat e frikshme/ Përse fëmijët dhe adoleshentët ndihen të trishtuar dhe në depresion në ditët e sotme

Publikuar

-

Nga

Prej disa vitesh, sipas sondazheve, të rinjtë duket se ndihen gjithnjë e më shumë të palumtur, të trishtuar dhe në depresion.Sipas shifrave të fundit , ka pasur një rritje drastike të çrregullimeve të humorit dhe shqetësimit psikologjik tek adoleshentët dhe të rriturit e sotëm. Sipas “Bright Side”, psikologu që vepron në çështjen e të rriturve dhe adoleshentëve të […]

LEXO TE PLOTE