Connect with Us

“Mësova të dua dhe të marr frymë e lirë”/ Albana Osmani tregon ëndrrën e saj më të madhe

Kryesore Show Biz

“Mësova të dua dhe të marr frymë e lirë”/ Albana Osmani tregon ëndrrën e saj më të madhe

Publikuar

-

Albana Osmani është një nga moderatoret më të dashura dhe më të komentuara të ekranit.

Bukuroshja ka bërë një intervistë me ndjekësit e saj në Instastory ku ka treguar më shumë detaje rreth jetës dhe ëndrrave të saj.

E pyetur nga ndjekësit se cila është ëndrra më e madhe që ajo ende nuk e ka realizuar moderatorja përgjigjet:

“Zakonish lutem shumë, punoj shumë nuk ndaloj së besuari më të mirën edhe kur nuk realizohen. Jetoj e lumtur por me “këmbë në tokë” duke çmuar veten- si para syve të dy prindërve të mi çdo ditë.

Kështu ëndrra më e madhe është ajo që përtej vetvetes, mësova të jap pa kushte, të dua pa kushte, të marr frymë e lirë, për të gjitha këto pa kushte dhe thellësisht deri në membranën e fundit e lumtur.

Mësova të gëzoj për këdo lumturisht në pafajësi…është liri e shpirtit dhe mençuria prehet në këtë balancë…Fituesi nuk trembet edhe kur “dështon” nganjëherë i lë të fitojnë thjesht për ndryshim ritmi.

Vazhdo të përpiqesh, vazhdo të luftosh, vazhdo të ëndërrosh. Mos u dorëzo asnjëherë!”- i përgjigjëet Albana pyetjes së ndjekësit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: