Connect with Us

Teknologjia po na zëvendëson/ Ilustrimet që tregojnë ndryshimin drastik në jetën tonë

Life Style

Teknologjia po na zëvendëson/ Ilustrimet që tregojnë ndryshimin drastik në jetën tonë

Publikuar

-

Teknologjia po “dominon” në jetën tonë ku gjatë gjithë kohës ne jemi të zënë në telefona, laptope dhe televizorë dhe komunikimi mes njerëzve po humbet.

Por a janë të gjithë këto një zëvendësim i përshtatshëm për familjen dhe miqtë? Ndoshta është koha që të gjithë ne të mendojmë për këtë para se të jetë tepër vonë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Mosha ideale për tu martuar sipas shenjës tuaj të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi Mosha më e mirë për t’u martuar:  Rreth të 30-ave . Dashi, ju dëshironi që jeta juaj të jetë plot eksitim, emocione dhe shanse një herë në jetë. Pra, mendimi për tu lidhur para se të jeni gati është pak më shumë se sa e frikshme për ju – ndjehet si një ide e keqe. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

FOTO-Art me natyrën/ Fotografi francez tregon veprat e tij dhe do të mbeteni pa mend

Publikuar

-

Nga

Ai i sheh fytyrat dhe parashikimet e ardhshme në imazhe nga natyra. Yndërrimtar, të zgjuar dhe me një kuptim të thellë pas tyre – këto janë veprat e artistit dixhital nga Parisi, Fabien Barrau . Gjatë ditës ai punon në reklamat për markat kryesore, por natën ai krijon vepra të jashtëzakonshme me ndihmën e dronit […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Kini kujdes/ 5 simptomat që mund t’i gabojmë lehtësisht me sëmundje të tjera

Publikuar

-

Nga

44% e amerikanëve vetë-diagnostikohen në internet në vend që të vizitohen tek një profesionist . Kjo zgjedhje mund të çojë në pasoja të tmerrshme. Ju mund të përzieni sëmundjet dhe të përfundoni duke përdorur ilaçin e gabuar sepse shumë simptoma janë kaq të zakonshme. 1. Fibromialgjia dhe artriti reumatoid Artriti reumatoid dhe fibromialgjia janë gjendje kronike […]

LEXO TE PLOTE