Connect with Us

E pabesueshme/ 11 gjërat që gjithnjë i kemi bërë gabim

Life Style

E pabesueshme/ 11 gjërat që gjithnjë i kemi bërë gabim

Publikuar

-

Veprimet tona të përditshme janë të mbushura me pak rituale dhe zakone që ne mendojmë se na bëjnë të ndjehemi më të rehatshëm, por në të vërtetë, ato fshehin diçka më të dëmshme.

Për shembull, në mëngjes zgjohemi nga aroma e kafesë apo drita e telefonit natën na shqetëson dhe na ndërpret gjumin.

Bright Side mendon se është koha e duhur për të ngadalësuar dhe analizuar veprimet tona të përditshme.

Ja 11 gjërat që gjithnjë i keni bërë gabim.

1.Kurrë mos e shkrini pulën e ngrirë me ujë të nxehtë sepse i humbet vlerat ushqyese si dhe largon shijen.

Duke parë telefonin tuaj poshtë për orë të tëra.

Nuk përdorim ujë të ftohtë pas një dushi të nxehtë.

Larja e fytyrës vetëm pas ushtrimeve

Mos larja e sallatës së paravendosur

Marrja e mjeteve elektronike si kompjuter, celular teksa shtriheni për të fjetur gjumë.

Mbajtja e teshtimës

Mbajtja e gazrave

Mabjtja e kufjeve në vesh për të dëgjuar muzikë të lartë

Nuk duhet të pini kafe menjëherë pas zgjimit

Përdorimi i dizinfektantëve të duarve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

I keni gjykuar gabim/ 4 mitet rreth shenjës së Gaforres që duhet të dini patjetër

Publikuar

-

Nga

1-Gaforret janë shumë të ndjeshme dhe ndonjëherë nuk luftojnë dot dhe në betejat që krijojnë vetë. Shumë njerëz gabojnë kur ua marrin për dobësi ndjeshmërinë dhe keqardhjen, por nuk do të thotë që kjo nuk është e vërtetë. Gaforret janë jashtëzakonisht elastikë dhe të aftë të merren me çdo lloj situate sepse në një farë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Urrejnë të mërzisin të tjerët/ 5 shenjat e horoskopit që i mbajnë problemet për vete

Publikuar

-

Nga

Peshorja Njerëzit që i përkasin kësaj shenje horoskopi i shmangin gjithnjë konflikteve sidomos me partnerët e tyre, kështu që ata ripërtypin pakënaqësitë e tyre. Më pas ata mërziten për këtë. Kjo nuk ndodh shpesh por kur ndodh shpërthejnë në emocione dhe bëhen të papërmbajtshëm. Peshqit Peshqit janë nga ata që nuk u pëlqen të lëndojnë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E thonë psikologët/ 8 mitet për një martesë të lumtur që nuk duhet t’i injoroni

Publikuar

-

Nga

Shoqërisë sonë i është dashur të krijojë rregulla për mënyrën se si të kemi një martesë të lumtur. Disa psikologë tregojnë se në kemi krijuar kaq shumë mite të cilat realisht kanë ndikuar në balancimin e marrëdhënieve. Në këtë artikull ju do të mësoni disa prek këtyre miteve dhe me shumë mundësi do të keni […]

LEXO TE PLOTE