Connect with Us

Facebook merr vendimin drastik/ Mbyll qindra adresa fallco

Life Style

Facebook merr vendimin drastik/ Mbyll qindra adresa fallco

Publikuar

-

Facebook ka marrë një vendim shumë të rëndësishëm që favorizon përdoruesit e këtij aplikacioni.

Ata kanë mbyllur me qindra adresa fallco në Arabinë Saudite pasi lajmet që shpërndanin nuk ishin të vërteta por të ashtuquajtura “Fake news”.

Përveç kësaj kanë bllokuar faqe që kanë  lidhje të forta me Arabinë Saudite pasi shpërndanin lajme propagande.

Në total janë mbyllur 259 llogari në Facebbok, 102 faqe, 5 grupe dhe 17 faqe në Instagram që kishin lidhje me Emiratet e bashkuara Arabe.

Shefi i Politikës së Sigurisë, Nathaniel Gleicher, e ka bërë të ditur këtë lajm gjatë një interviste të dhënë për mediat.

Ai shtoi se lufta kundër ‘Fake neës’ vazhdon dhe llogari të tjera rrezikojnë të mbyllen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Janë gati të nisin një jetë të re/ Këto janë shenjat më aventureske të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Shigjetari Shigjetari e adhuron të vizitojë vende të reja dhe të përjetojë eksperienca të reja. E jetojnë jetën si të ishte dita e fundit. Të vizitosh vende të reja për ta do të thotë të testosh durimin dhe kjo u vlen në jetën e tyre. Binjakët Do të sillte shumë përfitime në jetën e binjakëve […]

LEXO TE PLOTE