Connect with Us

“Fustanin e bardhë nuk do ta vesh kurrë”/ Këngëtarja rrëqeth me fjalët për të vëllain e ndjerë

Kryesore Show Biz

“Fustanin e bardhë nuk do ta vesh kurrë”/ Këngëtarja rrëqeth me fjalët për të vëllain e ndjerë

Publikuar

-

Tre vjet pas vdekjes së Ergi Dinit, Barbana ka bërë një pauzë të gjatë në muzikë. Këngëtarja është shprehur se nuk ka arsye për të gëzuar dhe nuk e ndan asnjë moment nga mendja të vëllain e ndjerë.

Gjatë një interviste për “Mirage”, Barbana tregon se vendimi për t’iu kthyer muzikës ka qenë shumë i vështirë pasi nuk e ka të lehtë të gëzojë pa të vëllain e ndjerë.

“Ka qënë një kohë e gjatë për të marrë një vendim. Nuk e dija çfarë doja ta bëja. Pata një rikthim të vogël por sërish u tërhoqa sepse kisha shumë gjëra të paqarta. Frymëzimi më vjen nga familja ime.

Arritëm në konkluzionin se kam akoma shumë për të dhënë dhe për të thënë. Nuk është e lehtë të vazhdoj sepse duhet të dukesh gjithmonë në formë dhe të gëzosh edhe nëse nuk e ndjen.

Është një pjesë që kam arritur ta superoj. Ergi ka qënë dhe është pjesë e pandarë e imja. Dëshira e tij më e madhe ka qënë të më shumë sa më lart. Më mungon pjesa që i diskutonim gjërat bashkë. Vendin e tij nuk e zë askush.”

E pyetur lidhur me planin e saj për një dasmë, Bardana e ka mohuar kategorikisht duke thënë se nuk do ta vishte kurrë fustanin e bardhë. “Jo fustanin e bardhë është diçka që nuk do ta vesh kurrë. Është zgjedhja ime. Nuk shoh asnjë arsye për të festuar,”-tha Barbana.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: