Connect with Us

Miley Cyrus gjest bamirësie për Kosovën/ Dhuron shifrën marramendëse

Kryesore Show Biz

Miley Cyrus gjest bamirësie për Kosovën/ Dhuron shifrën marramendëse

Publikuar

-

“Sunny Hill Festival” është një nga koncertet e përvitshme që organizohet nga babai i këngëtares Dua Lipa.

Që në fillimet e tij ky festival ka patur qëllimin të promovojë Kosovën në mbarë botën.

Ditën e sotme është nata e parë e këtij festivali ku do të këndojnë emrat më të njohur të shoëbizit shqiptar dhe të huaj.

Ndër ta është këngëtarja me famë botërore Miley Cyrus, e cila mësohet se ka dhënë një shumë marramendëse për fondacionin e Sunny Hill.

Në konferencën për shtyp që mbajti në orën 11, Dua Lipa zbuloi se Miley ka vendosur të japë 25 mijë euro në mbështetje të fondacionit të “Sunny Hill”.

Ndër të tjera Dua Lipa zbuloi se shumë shpejt do të hapë edhe një akademi në mbështetje të talenteve të reja. Akademia do të mbajë emrin “ Sunny Hill Academy” dhe që tani ka nisur të marrë investimet e para.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: