Connect with Us

Mark Zuckerberg bën ndryshime të mëdha/ Ndryshon emrat e Facebook, Instagram dhe Whatsapp

Teknologji

Mark Zuckerberg bën ndryshime të mëdha/ Ndryshon emrat e Facebook, Instagram dhe Whatsapp

Publikuar

-

Instagram dhe WhatsApp po kthehen në “Instagram nga Facebook” dhe “WhatsApp nga Facebook”.

Emrat e rinj do të shfaqen në dyqanet e aplikacioneve dhe brenda aplikacioneve.

Ndryshimi vjen pasi Facebook po përballet me një hetim antitrust nga FTC mbi blerjet  e aplikacioneve rivale.

Facebook është goditur gjatë dy viteve të fundit nga skandale të vazhdueshme, ndërsa ËhatsApp dhe Instagram kanë mbetur relativisht pa kriza. Për vite me radhë, kompania 535 miliardë dollarëshe  ka arritur të mbajë për një kohë të gjatë aplikacionet e saj të ndryshme, duke funksionuar si ekip i pavarur me një autonomi të konsiderueshme

Por kohët e fundit, Facebook është përpjekur të ushtrojë një kontroll më të centralizuar, ndonjëherë duke provokuar tensione dhe shqetësime mes punonjësve./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Teknologji

Si asnjëherë më parë/ NASA zgjedh dy gra për të bërë udhëtimin e radhës në hapësirë

Publikuar

-

Nga

Christina Koch dhe Jessica Meir kanë lënë avionin e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar për të zëvendësuar një njësi të dështuar të kontrollit të energjisë. Ato qënruan përreth 5 orë e gjysmë duke zëvendësuar rregullatorin e energjisë me një rezervë. Zonja Koch kishte realizuar plot 4 udhëtime në hapësirë ndërsa zonja Meir ishte femra e 15 që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Instagram vjen me risi/ Ja si mund t’i ktheni kujtimet tuaja në këtë rrjet social

Publikuar

-

Nga

Pak ditë më parë, rrjeti social i dytë më i përdorur në botë, Instagram, hoqi opsionin “Following activity” ku askush nga ne s’mund të përgjojë dot më se ç’bëjnë miqtë tanë në Instagram. Jo vetëm kaq, por Instagram ka ndërmend të na surprizojë sërish me një tjetër opsion që po shtohet së fundmi. Bëhet fjalë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Nuk mund të “spiunoni” më/ Instagram vjen përsëri me ndryshime drastike, ja çfarë do ndodhë

Publikuar

-

Nga

Rrjeti i dytë social më i përdorur në botë, Instagram ka sjellë përsëri ndryshime për ndjekesit e tij, ku ka shtuar opsione të reja, si dhe janë hequr opsione të vjetra për të cilat me siguri do të mërziteni. Bëhet fjalë për “Following activity”, opsion të cilin s’do të mund ta përdorim më. Kjo do […]

LEXO TE PLOTE