Connect with Us

Mark Zuckerberg bën ndryshime të mëdha/ Ndryshon emrat e Facebook, Instagram dhe Whatsapp

Teknologji

Mark Zuckerberg bën ndryshime të mëdha/ Ndryshon emrat e Facebook, Instagram dhe Whatsapp

Publikuar

-

Instagram dhe WhatsApp po kthehen në “Instagram nga Facebook” dhe “WhatsApp nga Facebook”.

Emrat e rinj do të shfaqen në dyqanet e aplikacioneve dhe brenda aplikacioneve.

Ndryshimi vjen pasi Facebook po përballet me një hetim antitrust nga FTC mbi blerjet  e aplikacioneve rivale.

Facebook është goditur gjatë dy viteve të fundit nga skandale të vazhdueshme, ndërsa ËhatsApp dhe Instagram kanë mbetur relativisht pa kriza. Për vite me radhë, kompania 535 miliardë dollarëshe  ka arritur të mbajë për një kohë të gjatë aplikacionet e saj të ndryshme, duke funksionuar si ekip i pavarur me një autonomi të konsiderueshme

Por kohët e fundit, Facebook është përpjekur të ushtrojë një kontroll më të centralizuar, ndonjëherë duke provokuar tensione dhe shqetësime mes punonjësve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Misioni hapësinor për të zbuluar ‘të vërtetat’ rreth ndryshimit të klimës

Publikuar

-

Nga

Mbretëria e Bashkuar do të udhëheqë një mision hapësinor për të marrë një matje absolute të dritës së reflektuar në sipërfaqen e Tokës. Informacioni do të përdoret për të kalibruar vëzhgimet e satelitëve të tjerë, duke lejuar që të dhënat e tyre të krahasohen më lehtë. Përkrahësit e misionit presin që të dhënat e tij […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Pse është e rrezikshme të vazhdoni të përdorni versionin e vjetër të iPhone, Samsung ose Android

Publikuar

-

Nga

Përdorimi i një aparati të vjetër iPhone ose Android mund të ju rrezikojë nga sulmet shkatërruese të hakerave. Kjo është sipas ekspertëve më të mirë kibernetikë, të cilët i bëjnë thirrje kujtdo që ka modele më të vjetra që të azhurnohen në pajisje të reja, më të sigurta. Hakerat mund të përfshijnë spiunimin ndaj jush […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

E thonë studiuesit: Një foto me filtra është më pak e pëlqyer në Instagram

Publikuar

-

Nga

Të përdorni flitrat e Instagramit për të realizuar fotot do t’iu sjellin më pak “pëlqime”. Kjo është sipas një studimi të kohëve të fundit ku është vërtetuar që një foto me filtra si kurora me lule apo fytyra e maces kanë më pak pëlqime se një foto e realizuar pa filtra. Një tjetër detaj interesant […]

LEXO TE PLOTE