Connect with Us

Pushimet e verës mbaruan? Ja si t’i riktheheni punës pa ankth dhe vështirësi

Kuriozitete

Pushimet e verës mbaruan? Ja si t’i riktheheni punës pa ankth dhe vështirësi

Publikuar

-

Për disa njerëz pushimet e verës kanë mbaruar por për një pjesë tjetër sapo do të fillojnë.

Nëse jeni ata të parët, rikthimi në punë është në mendjen e secilit dhe përballimi me të mund të bëhet më i lehtë nëse zbatojmë disa këshilla të vlefshme.

-Së pari, merrni gjërat me radhë. Momenti më i vëshirë është dita e parë e punës. E rëndësishme në këtë ditë është të mos i harxhoni të gjithë energjitë e ekumuluara. Kujdesuni që në zyrë, në tavolinën tuaj të punës të keni një vazo me lule. Ngjyrat ju relaksojnë.

-Bëni planifikimin e ditës. Gjysma e punës që duhet realizuar në një ditë është që në nisje të saj me një plan të menduar mirë e me objektiva të qarta. E rëndësishme është që të kryeni detyrat më urgjente.

-Bisedoni me miqtë. Mos hezitoni që ditët tuaja të bukura në plazh apo vendet e tjera që keni shkuar ti ndani me kolegët. Tregojuni atyre për vendet e mrekullueshme që keni vizituar, për aventurat dhe se sa jeni kënaqur. Jepuni atyre këshilla të dobishme për destinacionet që keni vizituar. Kjo do ju risjellë në memorie momentet e bukura dhe do jua bëj ditën e parë të punës më të lehtë.

-Bëni ushtrime dhe të dilni në natyrë. Energjitë e marra gjatë pushimeve sigurisht që shterojnë. Ndaj e nevojshme është që të gjeni mundësitë që gjatë një ditë të lodhshme pune të kryeni edhe aktivitet sportive dhe të dilni për një shëtitje në natyrë, veçanarisht pas pune.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE